قیمت جهانی طلا بر مدار نزولی

در حالی که سرمایه گذاران به دنبال سرنخ هایی در مورد زمان بندی افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو هستند که احتمالا در نشست هفته آینده مورد بحث قرار خواهد گرفت، قیمت طلا روز سه شنبه شاهد کاهش بود.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد کاهش به هزارو ۸۱۷ دلار و ۸۶ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه هم با ۰.۰۲ درصد افت به هزارو ۸۱۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

پس از آنکه مقام های بانکی مرکزی آمریکا این سیگنال را ارسال کردند که ممکن است برای مهار تورم در ماه مارس افزایش نرخ بهره را آغاز کنند، توجه اصلی سرمایه گذاران همچنان معطوف نشست روزهای ۲۵ و ۲۶ ژانویه فدرال رزرو است. نرخ تورم در آمریکا در ماه گذشته شاهد رشد ۷ درصدی بود که بالاترین نرخ رشد در این کشور طی حدود ۴۰ سال گذشته است.


بیشتر بخوانید:

رشد نرخ تورم در آمریکا؛ قیمت جهانی طلا را بالا برد


هنگام رشد تورم طلا معمولا به کالایی برای سرمایه گذاری امن تبدیل می شود، اما این کالای سرمایه ای نسبت به هرگونه افزایش نرخ بهره در آمریکا به شدت حساس است زیرا می تواند هزینه فرصت سرمایه گذاری در این بازار را بالا ببرد.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا هم به بالاترین رقم ۲ سال گذشته رسیده و جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا را کم کرده است.

به گزارش تسنیم، استفن اینز تحلیلگر موسسه مدیریت دارایی اس پی آی گفت، سرنوشت قیمت طلا در کوتاه مدت در دستان فدرال رزرو است و اینکه با چه سرعتی نرخ بهره را طی مدت ۶ ماه افزایش دهند. وی افزود تا زمان نشست ۲۵ ژانویه نوسان قیمت طلا احتمالا محدود و شیب حرکت آن کاهشی خواهد بود.

کد خبر 445183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =