اظهارات رئیس سازمان بهداشت جهانی؛ قیمت جهانی طلا را بالا برد

پس از آنکه رئیس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد سویه اومیکرون را نمی‌توان "خفیف" ارزیابی کرد و در حالی که سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا رو به افزایش گذاشته است، قیمت طلا امروز اندکی رشد داشت.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۹ درصد افزایش به هزارو ۷۹۲ دلار و ۷۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه هم با ۰.۲۱ درصد رشد به هزارو ۷۹۲ دلار و ۹۰ سنت رسید.

فلز زرد با حدود ۲ درصد کاهش در مسیر بدترین عملکرد هفتگی از اواخر ماه نوامبر تاکنون قرار دارد.

مقام‌های سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه گفتند: «سویه مسری تر ویروس کرونا ظاهرا علائم بیماری خفیف تری نسبت به سویه دلتا ایجاد می‌کند، اما نمی‌توان آن را به عنوان یک سویه خفیف طبقه بندی کرد.»

تداوم نرخ بالای تورم در آمریکا سبب شده تا حتی سیاست‌گذاران طرفدار اقدامات پولی انبساطی هم به این نکته اذهان کنند که سیاست پولی فدرال رزرو امسال باید اندکی انقباضی‌تر شود.


بیشتر بخوانید:

قیمت جهانی طلا در مسیر پیشرفت


بر اساس برآورد شاخص سی ام ای فدواچ، تجار در حال حاضر احتمال حداقل ۲۵ صدم درصد افزایش نرخ بهره را بیش از ۷۰ درصد می‌دانند.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری امریکا دیروز به بالاترین رقم از مارس ۲۰۲۱ رسید. رشد سوددهی اوراق قرضه سبب افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می‌شود.

طلا همواره به عنوان محلی امن برای سرمایه‌گذاری در هنگام رشد تورم مطرح بوده، اما بازار فلز زرد در عین حال به هرگونه افزایش نرخ بهره در آمریکا که می‌تواند موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در این بازار شود حساس است.

به گزارش تسنیم، امروز قیمت نقره بدون تغییر محسوس به ۲۲ دلار و ۱۶ سنت رسید. قیمت پلاتین هم ۰.۲ درصد رشد داشت و به ۹۶۶ دلار و ۸۵ سنت رسید. همچنین قیمت پالادیوم با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۸۷۵ دلار و ۷۸ سنت رسید.

کد خبر 444403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =