تامین ۴ میلیون قطعه زمین کار سختی نیست

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسکن نیاز واقعی جامعه است، گفت: تامین ۴ میلیون قطعه زمین کار سختی نیست.

به گزارش صدای بورس،رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید سازمان ملی زمین و مسکن، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، با بیان اینکه دو مسئولیت اصلی مسکن و حمل‌ونقل بر عهده وزارت راه و شهرسازی است، گفت: وضع کشور در مدهای مختلف حمل‌ونقل خوب نیست و باید اقدامی برای ایجاد شرایط بهتر از جمله نوسازی و توسعه زیرساخت‌ها و ناوگان انجام شود که البته اقداماتی در دست اجراست و اثرات آن در آینده مشخص خواهد شد.

وی سپس با بیان اینکه تأمین مسکن دیگر مسئولیت مهم وزارت راه و شهرسازی است، افزود: امروز مسکن در سبد خانوار نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارد. حدود ۹ میلیون جوان ازدواج نکرده‌اند، فرض بر این است که حداقل ۵۰ درصد از این جوانان به علت شرایط اقتصادی موفق به ازدواج نشده‌اند. همچنین تعداد بسیاری زیادی از مردم اجاره نشین هستند. بنابراین مسکن یک نیاز واقعی جامعه است و میزان نیاز بسیار بیشتر از ۴ میلیون واحد مسکونی است.

قاسمی با اشاره به ثبت نام بیش از ۳ میلیون نفر در نهضت ملی مسکن گفت: نیاز به مسکن یک واقعیت است و نهضت ملی مسکن یک کار بزرگ و اما شدنی است. ما تجربه مسکن مهر را داریم که کار بسیار بزرگی بود که اشکالات کوچکی نیز داشت. باید از آن اشکالات تجربه بگیریم و آن‌ها را در طرح نهضت ملی مسکن برطرف کنیم.


بیشتربخوانید:حمایت دولت از سرمایه‌گذاری در مسکن


این عضو کابینه سیزدهم ادامه داد: آقای اسلامی، وزیر پیشین راه و شهرسازی در دولت گذشته که توجه چندانی به امر مسکن نداشت، کار بزرگی کرد و اقدام ملی مسکن را شروع کرد که امروز حدود ۵۲۰ هزار واحد مسکونی در قالب این طرح در حال احداث است و طبق گفته‌های سازمان بازرسی کل کشور، حدود ۱۵ درصد نیز پیشرفت دارد.

وی افزود: در دولت جدید نیز اقدامات بزرگی انجام شده است. اکنون حدود ۳۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید و در ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در کل کشور آماده ساخت است. امروز ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در حال ساخت است و یک میلیون زمین نیز آماده شده است و این به غیر از بخش روستایی است. در روستاها نیز ۱۶۰ هزار نفر با کد ملی به بنیاد ملی مسکن معرفی شده‌اند که کار ساخت واحدهای مسکونی برای این تعداد نیز در حال انجام است.

به گزارش مهر، وزیر راه و شهرسازی گفت: تأمین ۴ میلیون زمین تا چند ماه آینده کار سختی نیست. همه کارکنان در وزارت راه و شهرسازی به صورت جهادی کار می‌کنند و این تعداد زمین تأمین خواهد شد. صندوق ملی مسکن نیز که تأسیس شده و از سال آینده به آن منابع خوبی تزریق خواهد شد، به پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن کمک خواهد کرد.

کد خبر 444307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =