قیمت جهانی نفت امروز افزایش یافت

در حالی که افزایش موارد ابتلا به کرونا هنوز موجب تعطیلی گسترده در کشورهای عمده مصرف کننده انرژی نشده است، قیمت نفت روز سه شنبه شاهد افزایش بود.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۱ سنت معادل ۰.۵۲ درصد افزایش به ۷۹ دلار و ۳۹ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه فوریه هم با ۳۲ سنت معادل ۰.۴۲ درصد رشد به ۷۶ دلار و ۴۰ سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی روز دوشنبه شاهد رشد بیش از یک درصدی بود.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) به همراه روسیه و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس قرار است روز سه شنبه تشکیل جلسه دهد. نشست مشترک وزارتی کمیته نظارت بر اجرای توافق اوپک پلاس هم قرار است ظهر امروز و پیش از نشست کلیه اعضا به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شود.


بیشتر بخوانید:

افزایش قیمت جهانی نفت


۳منبع آگاه در اوپک پلاس گفتند این گروه احتمالا برنامه قبلی خود مبنی بر افزایش ماهانه ۴۰۰ هزار بشکه ای تولید روزانه خود را در ماه فوریه نیز ادامه خواهد داد.

به گزارش تسنیم، تحلیلگران موسسه آر بی سی کپیتال گفتند، با توجه به چشم انداز فعلی قیمت ها، فشار وارده از سوی دولت بایدن برای افزایش عرضه و عدم وجود محدودیت های جدید برای مهار کرونا بعید است اوپک پلاس مسیر خود را تغییر دهد.

کد خبر 444249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =