وزیر اقتصاد در انتخاب عضو جدید شورای عالی بورس دقت نکرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: خاندوزی در انتخاب عضو جدید شورای عالی بورس دقت نکرد.

به گزارش صدای بورس، احسان ارکانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از این انتخاب وزیر اقتصاد در معرفی علی سعیدی، عضو هیات مدیره بانک آینده به عنوان یکی از اعضا جدید شورای عالی بورس گفت: علت اعتراض به این تصمیم خاندوزی این بود بانک ها یکی از رقبای اصلی بورس و بازار سهام هستند و عضو هیئت مدیره یک بانک خصوصی هم قاعدتا به فکر افزایش سود بانک متوبع باشد اما نباید این فرد را در حوزه بورس گذاشت که مصداق بارز تعارض منافع است.

وی ادامه داد: هر آن شخص از شورای عالی بورس استعفا داد اما وزیر اقتصاد باید قبل از اینکه کار به چنین مرحله ای برسد و نمایندگان و افکار عمومی به این موضوع اعتراض کنند، دقت و از انتصاب تداعی کننده تعارض منافع ، دوری می کرد .


بیشتر بخوانید:

اعطاء مجوز ساده، لغو آن ساده‌تر / انحصار زدایی به ضرر صنعت تمام نشود!


این نمایده مجلس افزود: در این میان فعلا" ضوابط و مقررات مشخص در خصوص انتصاب افراد دارای تعارض منافع نیست اما ‌کلیات طرح مدیریت تعارض منافع در مجلس تصویب شده و بزودی جلوی این گونه موضوعات گرفته می شود. طبق این طرح ، عضویت اعضا هیئت مدیره بانکهای دولتی و خصوصی و موسسات در هر مجموعه ای که دامنه تصمیم گیری ها مرتبط باشد،‌ تخلف است .

به گزارش تسنیم، ارکانی گفت: بنابراین عضو هیئت مدیره بانک در تمام مجموعه هایی که بخشی از مصوبات و تصمیم گیری ها به حوزه کاری مجموعه فعلی بر گردد، نمی تواند عضو مجموعه هایی مانند شورای عالی بورس، شورای هماهنگی اقتصاد و شورای پول و اعتبار شود مگر اینکه از جای قبلی استعفا دهد.

کد خبر 441985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =