کرایه نفتکش‌ها به بالاترین میزان در تاریخ رسید

قیمت حمل گاز توسط نفتکش ها در بازارهای آسیایی به بالاترین میزان در تاریخ بازار انرژی رسید.

به گزارش صدای بورس، کشورهای آسیایی در حال خرید سنگین و انبار کردن LNG هستند تا از تکرار اتفاق زمستان سال گذشته که با کمبود گاز مواجه شدند، جلوگیری کنند. همین مسأله باعث شده تا قیمت حمل و نقل LNG به بالاترین سطح خود در تاریخ بازار انرژی برسد.

سال گذشته کمبود ال ان جی در کشورهای آسیایی باعث شد تا قیمت این حامل انرژی شدیدا افزایش یابد. در حالی مشتریان آسیایی‌ در حال جمع کردن LNG از بازار هستند که قیمت نسبت به پارسال هم بالاتر است.


بیشتر بخوانید:


افزایش تقاضای ال ان جی باعث شده تا هزینه تانکرهای حمل LNG افزایش شدیدی یافته که یکی از کشورهای دخیل در این قضیه چین بوده است. این هفته قیمت هر روز حمل LNG برای یک تانکر ۳۰۰ هزار دلار بوده که در نوع خود بی‌سابقه بوده است. البته کار به اینجا ختم نشده؛ چراکه هزینه حمل LNG در ماه دسامبر در منطقه اقیانوسیه امروز به ۳۱۶ هزار و ۷۵۰ دلار رسید که نسبت به هفته پیش ۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش فارس، قیمت‌ها به قدری بالا رفته که حتی سال گذشته که شاهد رشد سنگین قیمت در بازار LNG بودیم نیز چنین قیمت‌هایی در بازار دیده نشد. قیمت LNG هم در بازار رشد کرده به گونه‌ای که طی هفته گذشته ۳۰ دلار به ازای هر واحد گرمای انگلیسی رسیده است. هزینه حمل محموله‌های LNG نسبت به ماه سپتامبر حالا ۵ برابر شده است.

کد خبر 441828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =