صبا۱۴۰۴، نخستین قسط اوراق خود را پرداخت کرد

اولین قسط اوراق صبا ۱۴۰۴ که بر پایه رتبه اعتباری شرکت منتشر شد در زمان مقرر و بدون تاخیر به سرمایه گذاران محترم پرداخت شد

شرکت سرمایه گذاری صبا تامین نخستین سود اوراق اجاره با نماد صبا ۱۴۰۴ را به مبلغ ۹۱ میلیارد و ۷۲۶ میلیون تومان در تاریخ ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ پرداخت کرد.

اوراق اجاره بدون ضامن و با رتبه بندی اعتباری صبا تامین با نماد صبا ۱۴۰۴ به منظور حمایت از بازار و بر مبنای سهام شرکت ملی صنایع مس ایران به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان در فروردین ماه سال جاری منتشر شد.

۱۰ میلیون برگ از این اوراق که ۴ ساله و با نرخ سود اسمی ۱۸ درصد است در ۲۸ فروردین ماه سال جاری منتشر شد. این اوراق فاقد ضامن بوده و با تکیه بر رتبه اعتباری تخصیص داده شده به بانی (A- بلندمدت و A۱ کوتاه مدت) از سوی موسسه اعتباری پایا، انتشار یافت.


بیشتر بخوانید:

وضعیت این روزهای تامین اجتماعی چطور است؟


مواعد پرداخت سود این اوراق نیز ۶ ماهه است و حالا با گذشت ۶ ما از انتشار آن اولین پرداخت سود آن صورت گرفت. اگرچه این اوراق فاقد ضامن است، اما پرداخت سود در موعد مقرر انجام شد.

به گزارش صبا تامین، بر این اساس مبلغ سود هر ورقه ۹۱۷۲۶ ریال است و در مجموع مبلغ ۹۱ میلیارد و ۷۲۶ میلیون تومان پرداخت شد. موضوع این اوراق خرید سهام شرکت ملی صنایع مس ایران از بانی (شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین) توسط نهاد واسط و اجاره به شرط تملیک آن‌ به بانی است. ضمن اینکه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عامل پرداخت سود این اوراق است.

کد خبر 440380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =