سرمایه گذاری‌ها؛ گروهی با نمادهای ارزنده/ مولفه‌های اقتصاد کلان اجازه رشد می‌دهد؟

گروه سرمایه گذاری یکی از گروه های متوسط بازار سرمایه بوده که شامل نمادهای متنوعی بوده که در زمره سرمایه گذاری ها تعریف شده است، به علت مشخص نبودن وضعیت کلی اقتصاد کشور PبهE این صنعت منفی ۱۲.۹۱ است، اما در این گروه هم مانند گروه های دیگر نمادهای ارزنده با PبهE پایین وجود دارد.

صدای بورس - وحید بلالی؛ نمادهای وآوا، وپویا، واعتبار، وبوعلی، ومهان، وساپا، وسکاب، وصنعت، وهامون، وصنا، پردیس، واعتبار، وسبحان نمادهایی از این گروه هستند که PبهE ارزنده و پایین تر از ۵ دارند، سرمایه گذاران این از ریزش سلا ۹۹ تا به امروز شرایط سختی را تجربه کردند و به جز دو مدت زمانی کوتاه با بازده ۱۱ درصدی و ۸ درصدی ، تنها شاهد ریزش بودند و به نوعی از این ریزش به ستوه آمدند.

البته ریزش ناامیدکننده این روزهای گروه سرمایه گذاری ریشه در رشد خیره کننده ۶۰۴ درصدی شاخص این گروه از تاریخ شهریور ۹۸ تا اوایل مرداد ۹۹ دارد و این نمادها به علت اورولیو بودن در تاریخ مرداد ماه ۹۹ این استراحت طولانی را تجربه می کنند.

عامل دیگر ریزش طولانی این گروه مشخص نبودن وضعیت کلان اقتصادی کشور در دولت سیزدهم اعم از نرخ بهره، برجام، کسری بودجه، تردید در بازار سرمایه و بازارهای موازی و... است که این موضوع بیشتر از عوامل دیگر به این گروه آسیب زده است.

ارزش بازار این گروه ۱۷۶ میلیارد تومان بوده و ارزش شناور این گروه در تاریخ شنبه اول آبان ۱۴۰۰ به ۴۴ میلیارد تومان است، این گروه بیشترین خروج پول هوشمند را در چند هفته اخیر در یک ماه اخیر تجربه کرد و خروج پول هوشمند حقیقی این گروه به ۱۳۵ میلیارد تومان رسید اما هم زمان با خروج پول هوشمند قدرت خریدار از فروشنده به ۱.۲ مثبت رسید که نکته جالبی است.

این گروه با حجم سنگینی در معاملات روز شنبه معامله شد، نماد ومهان ۳.۳۵ برابر حجم هفتگی خود معامله شد که این میزان زیاد است، نماد وبوعلی هم ۱.۳ برابر حجم خود در معاملات شبنه معامله شد، نماد وآوا هم در معاملات چهارشنبه هفته قبل ۲.۷ برابر میانگین ماه خود حجم معاملات را تجربه کرد.

هم زمان با حجم بالا در معاملات روز شنبه در بسیاری از نمادهای این گروه ، برخی نمادها نیز توانستند کف سازی را برای خود ایجاد کرده و قدرت خریدار به فروشنده در این نماد به ۱.۴ رسید و این نماد به منفی ضعیف معامله شد.

  • تحلیل تکنیکال

برای بررسی بیشتر گروه سرمایه گذاری ابتدا تکنیکال چند نماد لیدر این گرو را بررسی می کنیم سپس تکنیکال کل گروه را بررسی می کنیم:

نماد واعتبار یکی از نمادهای خوب این گروه با PبهE ۴.۳ است، EPS این نماد ۱۵۶۶ بوده که میزان خوبی است، این نماد بهتر از وضعیت کلی سرمایه گذاری بازده داشته و در یک سال اخیر توانسته بارها به سقف تاریخی خود در تیر و مرداد ۹۹ برسد، این نماد در معامله روز شنبه با منفی ۱.۲ بسته شد، اما حجم مثبت این نماد در معاملات چهارشنبه و شنبه و تشکیل یک کندل جمع شونده به سمت بالا و رسیدن به پیوت لاین صفر مدرن خود، توانست ریزش خود را این محدوده به ناحیه حمایت صفر پیوت لاین برساند.

سرمایه گذاری‌ها؛ گروهی با نمادهای ارزنده/ مولفه‌های اقتصاد کلان اجازه رشد می‌دهد؟

واعتبار در تایم فریم هفتگی در این هفته به سنکوی B برخورد کرده و اگر بتواند این مقاومت سرسخت را به سمت بالا بشکند می توان به بازدهی آن در هفته پیش رو امیدوار بود.

سرمایه گذاری‌ها؛ گروهی با نمادهای ارزنده/ مولفه‌های اقتصاد کلان اجازه رشد می‌دهد؟

در تایم فریم روزانه واعتبار در اندیکاتور MACD به کف سازی نزدیک شده و باید دید در معاملات این هفته می تواند با کف سازی مثبت به سمت بالا برود یا خیر، ناحیه ۴۵ در RSI هم نقطه مهمی است که اگر آن را به سمت بالا بشکند می تواند یک نوسان مثبت تا نقطه ۷۰ بدهد.


بیشتر بخوانید:


  • وخارزم

نماد دیگر که سرمایه گذاران را بسیار اذیت کرده ، نماد وخارزم است، این نماد با ریزش های سهمگین بعد از مرداد ۹۹ مواجه بوده و با سقف تاریخی خود ۶۷ درصد فاصله دارد، اما یکی از نکات مثبت وخارزم نزدیک شدن به کف حمایتی هفتگی در کانال صعود است.

سرمایه گذاری‌ها؛ گروهی با نمادهای ارزنده/ مولفه‌های اقتصاد کلان اجازه رشد می‌دهد؟

این نماد تا رسیدن به کف کانال صعودی نزدیک به ۱۲ درصد و به حمایت محکم بعدی ۱۷ درصد فاصله دارد و باید دید به صورت ویژه از این نماد در این هفته یا هفته بعد حمایت می شود یا خیر؟

نکته مثبت وخارزم حجم مثبت در معاملات این هفته و هفته گذشته است مجموع خرید حقیقی ها در دو هفته گذشته ۱.۵ برابر مجموع فروش بوده است. ۵۲ درصد سهامداران این نماد حقوقی و مابقی حقیقی ها هستند که این نکته می تواند این نماد را در هفته آینده پرتقاضا کند.

  • تحلیل تکنیکال شاخص گروه سرمایه گذاری

سرمایه گذاری‌ها؛ گروهی با نمادهای ارزنده/ مولفه‌های اقتصاد کلان اجازه رشد می‌دهد؟

شاخص گروه سرمایه گذاری در تایم فریم روزانه یک مثلث بزرگ ساخته که این مثلث در هفته های اخیر تمایل به انتهای سیکل نزولی داشته و می خواهد با خروج از مثلث به سمت بالا صعودی شود، اما باید دید مولفه های کلان اقتصاد به این گروه اجازه رشد به سمت بالا می دهد یا خیر؟

کد خبر 440365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =