۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
صعود ۸ هزار واحدی شاخص

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز ۱۲ مهرماه، با رشد ۸ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش صدای بورس رشد هشت هزار و ۳۶واحدی شاخص کل (۰.۵۴درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۸۴هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن نیز ۰.۷درصد رشد کرد.
ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از پنج هزار و ۶۳۵میلیارد تومان رسید.

نمادهای فارس، شپنا و شبندر بیشترین تاثیر در رشد شاخص کل بورس را به عهده داشتند.


بیشتر بخوانید:

قیمت محصولات ایران خودرو (‌۱۴۰۰/۰۷/۱۲)


در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۳۳۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد پنج هزار و ۶۴۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۱درصد یعنی هزار و ۱۸۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۶درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «مواد و محصولات دارویی» و «قند و شکر» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد فن آوا، فسبزوار و شپنا لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به برکت، خراسان و قیستو معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری گروه فن آوا معادل ۵۳میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی گروه دارویی برکت با برتری ۳۸میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۵۵۰میلیارد تومان بود.

صعود ۸ هزار واحدی شاخص

کد خبر 439500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =