لحظه به لحظه با بازار ۱۵ شهریور ۱۴۰۰

بازار سهام دیروز با روندی اصلای مواجه شد و در پایان بازار شاخص کل بورس با روندی ریزشی در کانال یک میلیون و ۵۳۷ هزار واحد قرار گرفت. پیش‌بینی کارشناسان از بورس امروز به چه صورت است؟

به گزارش صدای بورس، یکی از کارشناسان بازار سرمایه درباره دلایل ریزش بازار گفت: انتظار اصلاح ریزش و اصلاح در بازار را از هفته گذشته داشتیم و در ابتدای هفته جاری با اصلاح گروه فلزات اساسی بازار وارد جو اصلاحی شد.

۹:۰۰

🔹برترین‌های تقاضای #بورس

#شسپا

#کنور

#خمحور

🔹بیشترین عرضه بورس

#ددامح

#سنیر

#وسخراج

🔹برترین‌های تقاضای #فرابورس

#کپرور

#مدیریت

#فولای

🔹بیشترین عرضه فرابورس

#صبا

#وهامون

۹:۱۵

امروز شاهد افزایش تقاضا از سوی سهامداران هستیم. عمده نمادهای بزرگ و شاخص ساز در مدار مثبت حرکت می کنند و رو به بالا معامله می‌شوند.

۹:۳۰

فلزات اساسی امروز با نوسان قیمت همراه اند.#فملی, #ذوب, #هرمز, #فروی, #فجر, #کاوه و #کویر مثبت و متعادل اند.#وسدید, #فزرین, #فولای, #فنوال و #زنگان نمادهای مورد توجه گروه اند.#فولاد, #فاسمین, #فخوز, #فنورد, #فرآور و #فسرب با افت قیمت متعادل اند.

۹:۴۰

فراورده های نفتی امروز با گرایشی مثبت داد و ستد می شوند.#شسپا نماد مورد توجه گروه است.#شبندر, #شپنا, #شتران, #شبریز, #شبهرن, #شاوان و #ونفت با گرایشی مثبت تعادل میان خریداران و فروشندگان را تجربه می کنند.#شزنگ و #شراز منفی و متعادل اند.

۱۰:۰۰

محصولات شیمیایی با گرایشی منفی داد و ستد می شوند.#پترول, #نوری, #آریا, #شگویا, #تاپیکو, #شفن, #پارس, #کلر, #شکربن, #پارسان, #شاروم, #شپترو و #شسینا از جمله نمادهای منفی و متعادل گروه اند.#شدوص, #ساینا, #شفارا نمادهای مورد توجه گروه اند.#فارس, #شاراک و #زاگرس نیز مثبت و متعادل اند.

۱۰:۰۵

کانه های فلزی نیز با نوسان قیمت داد و ستد می شوند.#کدما, #کروی, #کنور با افزایش تقاضا همراه اند.#ومعادن, #کچاد, #اپال, #تاصیکو و #کمنگنز با گرایشی منفی متعادل اند.#کاما, #کگل و #کبافق مثبت و متعادل اند.

۱۰:۱۷

شبندر با قدرت به صف خرید نشست.

۱۰:۱۹

اطلاعات بازار:

شاخص کل ۱,۵۴۳,۹۳۶     

۶۷۴۳.۶۷ واحد مثبت

ارزش بازار ۶۱,۸۷۶,۵۱۹ میلیارد ریال

ارزش معاملات ۳۲,۶۱۳ میلیارد ریال

حجم معاملات ۳.۹۵۳ میلیارد سهم

نمادهای تاثیر گذار در شاخص

کگل ۲۲۷۰ واحد مثبت

شبندر ۵۶۹ واحد مثبت

فولاد ۴۳۶ واحد منفی

شپنا ۳۲۲ واحد مثبت

کنور ۲۷۷ واحد مثبت

برکت ۲۷۶ واحد مثبت

رمپنا ۲۵۹ واحد مثبت

بیشترین حجم معاملات :

دی ۵۰۵ میلیون سهم

شبندر ۲۳۸ میلیون سهم

ملت ۲۱۰ میلیون سهم

خساپا ۱۹۹میلیون سهم

خبهمن ۱۹۹ میلیون سهم

۱۰:۲۲

رایانه ای ها امروز با افزایش تقاضا همراه اند.#تاپکیش #افرا #پرداخت #رانفور نمادهای مورد توجه گروه اند.آپ منفی و متعادل داد و ستد می شوند.#رکیش, #رافزا, #سپ, #مفاخر و #مداران مثبت و متعادل اند.

۱۰:۴۵

حمل و نقلی ها نیز با گرایشی مثبت داد و ستد می شوند.#حفارس, #حتوکا, #توریل, #حسیر و #حپترو با افزایش تقاضا همراه اند.#حکشتی, #حریل و #حبندر منفی و متعادل اند. 

۱۱:۱۱

برقی ها نیز امروز با گرایشی مثبت داد و ستد می شوند.#دماوند, #بجهرم, #ونیرو, #بکهنوج, #بپیوند و #بگیلان با تعادل میان خریداران و فروشندگان مثبت معامله می شوند.#آبادا نماد مورد توجه گروه است.

۱۱:۵۵

ارزش معاملات خرد بازار به ۷۶۰۰ میلیارد تومان رسید.

۱۲:۰۰

قندی ها نیز با گرایشی منفی همراه اند.#قشکر, #قشیر و #قتربت با افزایش تقاضا همراه اند.#قصفها, #قلرست, #قشهد و #قچار و #قمرو مثبت و متعادل اند.قثابت, قنیشا و قزوین منفی و متعادل اند.

۱۲:۳۰

شاخص‌کل بورس در پایان معاملات امروز ۱۵ شهریورماه، با رشد ۱۳۰۰ واحدی به کار خود پایان داد.

ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از ۱۰هزار و ۶۵۰میلیارد تومان رسید.

در بورس امروز حقیقی‌ها حدود ۳۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۰هزار و ۶۵۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۶درصد یعنی ۹هزار و ۱۳۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان درصد ناچیزی از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده‌های نفتی»، «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» و «استخراج کانه‌های فلزی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات شیمیایی» و «فلزات اساسی»به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد شبندر، آریان و شاوان لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به فولاد، نوری و وپاسار معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت پالایش نفت بندرعباس معادل ۶۴میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی فولاد مبارکه اصفهان با برتری ۶۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۰۶ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۳۸ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۶۱۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۵۶۰ میلیارد تومان بود.

کد خبر 438107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • صادقی IR ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
    0 0
    سلام خداوکیلی بااین لیچارد گفتهامردم رافریب ندهیند ودست ازسراین مردم بدبخت برداریند ودراین بورس خراب شد راگل بگیریند که مردم راحت شوند

    پاسخ سایت: وقت بخیر . در گزارش لحظه به لحظه روند بازار برای دسترسی سریع منتشر میشود. کدام بخش گزارش شما را ناراحت کرده است؟؟؟!!!