۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
قیمت جهانی طلا (۱۴۰۰/۰۶/۱۳)

در پایان معاملات دیروز قیمت اونس طلا افزایش یافت و هر اونس آن به هزار و ۸۲۷ دلار و ۷۴ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، در حالی که رشد ضعیف فرصت های شغلی در آمریکا سبب تضعیف دلار شده و تردیدهایی در مورد انقباضی شدن سیاست پولی این کشور ایجاد کرده است، قیمت طلا روز جمعه شاهد رشد یک درصدی بود و به بالاترین رقم ۲ ماه و نیم گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با یک درصد افزایش به هزار و ۸۲۷ دلار و ۷۴ سنت رسید. دیروز قیمت طلا به بالاترین رقم از اواسط ماه ژوئن یعنی هزار و ۸۳۳ دلار و ۸۰ سنت رسیده بود. بدین ترتیب فلز زرد چهارمین رشد هفتگی متوالی خود را تجربه کرد. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی روز جمعه برای تحویل در ماه دسامبر نیز با ۱.۲۳ درصد افزایش به هزار و ۸۳۳ دلار و ۷۰ سنت رسید.


بیشتر بخوانید:


همزمان با رشد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در آمریکا طی ماه آگوست بسیار کمتر از حد انتظار بوده است.

شاخص ارزش دلار پس از انتشار این گزارش شاهد کاهش بود و موجب افزایش جذابیت طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

به گزارش تسنیم، اوله هانسن، تحلیلگر ساکسو بانک در این باره گفت: «گزارش ضعیف از بازار کار آمریکا با استقبال بازار طلا مواجه شد.» وی افزود: «اما حقیقت این است که طلا نتوانسته سطح مقاومت فنی ۱۸۳۵ دلار را در هم بشکند.»

کد خبر 437999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =