پبش بینی صادرات ۳۰ میلیون دلاری مس باهنر در سال ۱۴۰۰

شرکت مس با هنر در ۴ ماهه اول  سال ۱۴۰۰ برابر با کل صادرات سال  ۱۳۹۹ خود مس صادر کرد.

صدای بورس- محبوبه قرمزچشمه؛ قیمت جهانی مس هر روز سکوی جدید را فتح می کند و آمارهای سرمایه گذاری در صنایع مس محور همچون خودرو و برق روند صعودی است که قیمت این فلز گرانبها را در سال های آینده مسجل می کند.

ایران یکی از ۱۰ کشوری است که بیشترین ذخایر مس جهان را در دل خود دارد، تولیدات مدرن در کشورهای توسعه یافته نیاز مبرم به مس دارند و مس ایران علیرغم تحریم ها همچنان به کشورهای بزرگ دنیا صادر می شود.

صادرات ۳۰ میلیون دلاری مس باهنر در سال ۱۴۰۰
کاهش برق منجر به کاهش ۳۰ درصدی
در تولیدات مس باهنر شد

مجید ضیائی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر در گفت و گو با صدای بورس اظهار کرد: مس باهنر در ۴ ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ افزایش تولید، فروش و صادرات را بیش از نرخ مصوب تجربه کرد.در این شرکت افزایش ۱۷ درصدی در تناژ تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشت.

وی در ارتباط با عملکرد شرکت در سال کرونایی گفت: مس باهنر سال ۹۹ به عنوان صادرکننده نمونه معرفی شد. این شرکت در ۴ ماهه اول سال ۱۴۰۰ برابر با کل صادرات سال ۱۳۹۹ خود مس صادر کرد و در چشم انداز سال ۱۴۰۰، در حدود ۶ هزار تن ( ۳۰ میلیون دلار ) صادرات محصولات مسی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر در ادامه گفت: قیمت جهانی مس هر روز در حال رکورد زنی است و تقاضای آن در بازار جهانی با توجه به نیاز تکنولوژی های جدید به مس، بیشتر می شود.

وضعیت تعهدات ارزی باهنر
ضیائی بیان کرد: مس با هنر تعهدات ارزی خود را بر اساس الزامات بانک مرکزی به انجام رسانده و در شرایط تحریم با افزایش صادرات در ۲ سال اخیر توانسته قیمتی از کسری ارزی کشور ناشی از تحریم های ظالمانه را مرتفع کند.

تاثیر برق بر صنعت مس
وی در پاسخ به این پرسش که مشکلات برق چه تاثیری بر شرکت داشته، گفت:برق مصرفی  شرکت صنایع مس شهید باهنر ۱۶ مگاوات است . مشکل برق در اواسط خرداد ۱۴۰۰ در کرمان شروع شد که بر مس باهنر نیز اثر گذاشت و تکلیفی، در یک مرحله تا ۱۲مگاوات و در یک مرحله تا ۸ مگاوات (یعنی نصف مصرف) برق این شرکت با بیش از ۲هزار و ۵۰۰نفر نیرو کاهش پیدا کرد .
مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر گفت: این کاهش برق منجر به کاهش ۳۰ درصدی در تولیدات این شرکت در ماه جاری  شد که با موجودی انباری  که داشتیم سعی کردیم قسمتی از تعهدات خود به بازار را به انجام برسانیم.

کد خبر 436998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =