بازار فردا منفی خواهد بود!؟ /پیش بینی بازار فردا ( ۴ تیر۱۴۰۰)

به نظر می رسد در معاملات فردا فشار فروش از جانب سهامدارانی که نیاز به تامین نقدینگی در هفته جاری دارند، وجود داشته باشد.

مژده ابراهیمی_ صدای بورس؛ هرچند انتظار روز مثبتی برای اولین روز کاری مرداد ۱۴۰۰ نمی رود، ولی تدوام چشم انداز تورمی در ماه های آتی باعث شده نگاه میان مدت به بازار مثبت شود و باید شاهد ورود پول های جدید به بازار باشیم.

حسام سرفرازیان، مدیر سرمایه گذاری سازمان اقتصادی کوثر در گفت و گو با صدای بورس گفت: در حالی که بورس مجددا به کانال یک میلیون و سیصد هزار واحدی بازگشته بود، در اتفاقی کم سابقه مشمول تعطیلی اجباری استان تهران قرار گرفت. به دلیل تعطیلی بورس ها و همچنین بانک ها فرآیند تسویه وجوه به بعد از تعطیلات موکول و عرضه اولیه نماد "وهامون" لغو شد.

وی افزود: باتوجه به تعطیلی دو روز اول هفته، به نظر می رسد در معاملات فردا فشار فروش از جانب سهامدارانی که نیاز به تامین نقدینگی در هفته جاری دارند، وجود داشته باشد.


بیشتر بخوانید:کسب و کار دانش بنیان نیاز به تامین مالی دارد


بازار فردا کم رمق خواهد بود

سرفرازیان بیان کرد: شاخص در محدوده حساسی قرار دارد و ورود پول جدید به بازار منوط به حرکت پرقدرت شاخص از محدوده کنونی است. همچنین باتوجه به اینکه ورود نقدینگی جدید با سرعت و حجم نسبتا پایینی صورت می پذیرد، به نظر نمی رسد شاخص در معاملات فردا بتواند حرکت مثبتی داشته باشد و در بهترین حالت بتواند اعداد فعلی خود را تثبیت کند.

مدیر سرمایه گذاری سازمان اقتصادی کوثر عنوان کرد: هرچند انتظار روز مثبتی برای اولین روز کاری مرداد ۱۴۰۰ نمی رود، ولی تدوام چشم انداز تورمی در ماه های آتی سبب شده است نگاه میان مدت به بازار مثبت باشد و شاهد ورود پول های جدید به بازار باشیم.

بازار در انتظار آغاز کار دولت جدید

وی افزود: البته نباید از مسائل سیاسی غافل شد. تحلیف رییس جمهور جدید و معرفی وزیران و مشخص شدن رویکرد دولت آتی نسبت به برجام و آزاد شدن منابع مسدود شده، آیتم های تاثیرگذاری بر کلیت شرایط اقتصاد کشور و بازارسرمایه است. همچنین نظر به ابهامات متعدد برای پیش بینی اثر آنها بر بازار نیاز است که فعلا صبر کرد؛ از بعد سیاسی نیز ورود پول جدید منوط به شفاف شدن فضاست.

کد خبر 436135

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =