سبقت بازار سرمایه از بازارهای موازی / تیم اقتصادی اعلامی بورس را می‌شناسد

مصطفی صفاری گفت: در ۶ ماه دوم سال ۱۴۰۰، بازار سرمایه رشد خوبی را تجربه خواهد کرد که وقوع این اتفاق منجر به سبقت بورس از بازارهای اقتصادی دیگر خواهد شد.

صدای بورس- احمدرضا صباغی؛ بازدهی مثبت ۱۲ درصد بازار سرمایه در تیر امسال و رشد ۱۱ درصدی نسبت به خرداد این نوید را به سهامداران بورس می‌دهد که بازار سرمایه در آینده نزدیک رشد مناسب و درخور توجه‌ای را تجربه خواهد کرد.

مصطفی صفاری، مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان با اشاره به اینکه در هفته جاری بازار سرمایه تنها ۳ روز فعالیت خواهد داشت، گفت: توجه به اینکه ۱۲۰ شرکت بورسی مجامع آنها در هفته جاری تمام می‌شود و بسیاری از نمادهای بسته بازگشایی خواهند شد به نظرم در هفته جاری بازار سرمایه، شاخص یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد را با نوسان کم حفظ خواهد کرد و باز شدن نماد شرکت‌های بورسی که مجمع آنها اتمام یافته است، موجب رونق مجدد بورس خواهند شد.


بیشتر بخوانید: معاون اول رئیسی کیست؟


وی با اشاره به نزدیک‌شدن به مراسم تحلیف دولت سیزدهم و انتخاب تیم اقتصادی جدید برای دولت آینده، افزود: به نظر می‌رسد تیم اقتصادی دولت سیزدهم درک مناسبی از بازار سرمایه داشته باشد و دکتر رهبر می‌تواند در یکی از سمت‌های وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی و یا معاون اقتصادی دولت سیزدهم قرار بگیرد.

صفاری صعود شاخص بورس تا ارتفاع ۲ میلیون واحد تا پایان سال جاری را هم دور از ذهن ندانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه نرخ تورم سالانه در تیر امسال از سوی مرکز آمار ایران حدود ۴۴ درصد اعلام شده است، به طور قطع این نرخ تورم بر بازار سرمایه تاثیر خود را خواهد گذاشت، هرچند تجربه نشان داده است که بازار سرمایه همواره با افزایش نرخ تورم رشد چشمگیری داشته است.

همراهان صدای بورس، شما می‌توانید نظرات خود درباره روند بازار و تیم اقتصادی دولت سیزدهم را به صورت کامنت ذیل همین مطلب بنویسید.

کد خبر 436076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =