ترامپ دست‌ از سر ایران برنمی‌دارد

به گفته شبکه ان‌بی‌سی، دولت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در حال بررسی رفع تحریم علیه رهبری است.

به گزارش صدای بورس، عدم الزام ایران برای انجام درخواست آژانس، احتمال رفع تحریم‌های تازه، خیز دوباره ترامپ، منع نمایش پرچم‌های گروه‌های مبارز در آلمان، حملات پهپادی در سعودی و عراق، هشدار آمریکا به دولت‌های عربی از بابت نزدیکی به سوریه و بوسه استعفا سرخط رسانه‌های دنیا در نیم‌روز گذشته را شکل داده‌اند.

شبکه ان‌بی‌سی به نقل از منابع خود مدعیست که دولت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در حال بررسی رفع تحریم علیه رهبری است. ان‌بی‌سی گفته رفع تحریم از آیت الله خامنه ای بخشی از مذاکرات احیای توافق برجام است. تحریم آیت الله علی خامنه ای و دفتر ایشان تیرماه ۱۳۹۸ با یک فرمان اجرایی به امضای دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا اعمال شد. ترامپ این تحریم را در واکنش به ساقط کردن یک هواپیمای بدون سرنشین تجسسی آمریکا در خلیج‌فارس اعمال کرده بود.


بیشتر بخوانید:

بازار حالا چشم انتظار برنامه های دولت جدید


به گزارش رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در اولین گردهمایی از زمان ترک کاخ سفید، از سیاست‌های مهاجرتی دولت بایدن انتقاد کرده و جمهوریخواهان را ترغیب کرد سال آینده اکثر کرسی‌های کنگره را پس بگیرند. ترامپ که به نظر می رسید از بازگشت به جمع هزاران تن از هوادارانش لذت می برد، بار دیگر ادعای «نادرست» خودش مبنی بر اینکه شکست او در انتخابات نوامبر 2020 آغشته به تقلب بود، مطرح کرد.

منبع: اقتصادنیوز

کد خبر 434843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =