۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
رقص مرگ در جشن عروسی‌! + عکس

پسرنوجوان در برابر حکم قطعی پرداخت دیه و ۵سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت قرار گرفت.

به گزارش صدای بورس، حکم پسر نوجوان که در مراسم رقص چوب در یکی از تالارهای عروسی دست به قتل زده و در راستای اعمال ماده ۹۱ قانون مجازات از قصاص معاف شده بود پس از کش و قوس فراوان قضایی در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد .

ساعت یک بامداد نوزدهم بهمن ماه سال ۹۵ به ماموران کلانتری ۱۵۱ یافت آباد خبر رسید درگیری در جشن عروسی در یکی از تالارهای پذیرایی در بلوار الغدیر جنوبی به خون کشیده شده است. ماموران به تالار مورد نظر رفتند و با جنازه خونین پسر ۲۴ساله ای به نام کامران روبه رو شدند.جنازه با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس به بازجویی از میهمانان جشن عروسی پرداخت.

در بررسی ها روشن شد درگیری خونین هنگامی آغاز شد که میهمانان در حیاط مشغول رقص چوب بودند و دعوا میان کامران و دوستانش و پسر نوجوانی به نام حسام وخانواده وی رخ داد.

پلیس به بررسی فیلم دوربین های مدار بسته تالار پرداخت و حسام را شناسایی و وی را در شهرک ولیعصر تهران بازداشت کرد. به این ترتیب پسر ۱۶ساله بازداشت شد.این متهم که سعی داشت با دروغگویی هایش پلیس را گمراه کند هر بار ادعای تازه ای مطرح و یکی از میهمانان را به عنوان عامل جنایت معرفی کرد. ولی سرانجام لب به بیان حقیقت گشود و به قتل اعتراف کرد.

متهم ۱۶ساله در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران در حالی پای میز محاکمه ایستادکه اولیای دم برای وی حکم قصاص خواستند.


بیشتر بخوانید:
دور جدید ثبت‌نام طرح ملی مسکن


قتل خونین در مرد جوان در یافت آباد

حسام در دفاع از خودش گفت: باور کنید من چاقو را روی سینه کامران کشیدم و به سینه او فرو نکردم. تعدادی از میهمانان چاقو داشتند و ممکن است یکی از آنها ضربه کشنده را به مقتول زده باشد.

در پایان جلسه قضات با توجه به نظریه کمیسیون ۳ و ۵نفره پزشکی قانونی که اعلام کرده بود حسام هنگام ارتکاب قتل رشد عقلی نداشته وی را در راستای ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی از قصاص معاف کرده و او را به پرداخت دیه و ۵سال زندان محکوم کردند. این حکم در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه و تایید نشد. قضات دیوان عالی کشور اعلام کردند از آنجا که کمیسیون ۷نفره پزشکی قانونی در گزارشی نوشته است رشد عقلی حسام هنگام ارتکاب جرم احراز نشده لازم است وی بار دیگر از خود دفاع کند.

به این ترتیب و با شکسته شدن حکم،حسام در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد.

وی که از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود روبه روی قضات ایستاد و در تشریح جزییات درگیری گفت: آن شب در جشن عروسی در حال رقص چوب بودیم. همه حلقه زده بودند و میهمانان نوبت به نوبت وارد حلقه می شدند و پایکوبی می کردند. کامران یکباره وارد حلقه شد و می خواست چوب را از یکی از میهمانان بگیرد. به همین خاطر پدرم به او اعتراض کرد و گفت بهتر است اجازه دهد ابتدا بزرگان فامیل به پایکوبی بپردازند. ولی کامران عصبانی شد و با مشت به صورت پدرم زد. من که از دیدن این صحنه عصبانی شده بودم وارد دعوا شدم. عمویم هم جلو آمد که کامران ضربه ای هم به او زد. همان موقع یکی از دوستان کامران به نام نقی به هواخواهی از کامران با چاقو ضربه ای به شانه ام زد. همین چاقو کشی باعث شد تا دعوا بالا بگیرد و سایر میهمانان وارد دعوا شوند. من که کنترل اعصابم را از دست داده بودم چاقویی را که در جیب داشتم بیرون آوردم و روی سینه کامران کشیدم.

وی درباره اینکه چرا چاقو حمل می کرده به قضات گفت: عمویم قبلا بارها مرا تهدید به مرگ کرده بود. به همین خاطر و از ترس او همیشه در جیبم چاقو داشتم.

وی درباره علت اختلاف های دنباله دارخانواده اش با خانواده قربانی نیز گفت: خانواده های ما از سالها قبل بر سر زمین با هم مشکل داشتند. ولی این انگیزه ای برای دعوا میان ما نبود.باور کنید چاقویی که به کامران زدم موجب مرگ او نشد.سپس دو شاهد در جایگاه ویژه ایستادند و شهادت دادند حسام ،ضربه چاقو را به کامران زده است.

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و با توجه به مدرک های موجود در پرونده پسرنوجوان را به پرداخت دیه و ۵سال زندان محکوم کرد.این حکم در شعبه ۳۱دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد.

رقص مرگ در جشن عروسی‌! + عکس

منبع: رکنا

کد خبر 433913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =