۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۸
بورس های جهانی سبز پوش شدند

بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان به شدت صعودی شدند.

به گزارش صدای بورس، شیوع کرونا کماکان تاثیر زیادی در وضعیت کسب و کارها در سطح اتحادیه اروپا داشته تا جایی که در سه ماهه نخست امسال رشد کسب و کارهای جدید تنها ۰.۳ درصد بوده است.

از طرف دیگر کاهش مخارج مصرف کنندگان باعث شده تا طی همین مدت میزان ورشکستگی در بین کسب و کارها اروپایی به نسبت سه ماهه قبل آن ۵.۸ درصد بیشتر شود که این رقم طی یک سال اخیر بی سابقه بوده است. رکورد رشد ورشکستگی در اروپا مربوط به بهار سال ۲۰۱۵ بوده است.

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۱۷ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۴ هزار و ۵۸۸.۱۱ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۰۴ درصد افزایش تا سطح ۴۲۰۵.۹۸ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۰۷ درصد صعود در سطح ۱۳ هزار و ۷۵۸.۴۹ واحدی بسته شد.


بیشتر بخوانید:

رنجی به نام عدم تعادل در بازار


بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با ریزش ۰.۱۶ درصدی تا سطح ۲۸ هزار و ۸۱۴.۱۳ واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۱.۰۸ درصد بالا رفت و در سطح ۲۹ هزار و ۴۶۸.۰۱ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای کامپوزیت" افزایش ۰.۱۹ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۳۴۱.۶۸ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۲۷ درصد کاهش و ایستادن در سطح ۷۱۴۲.۵۷ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۸۲ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۷۰۲۲.۶۱ واحد بسته شد. شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۰.۹۵ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۵۶۷.۳۶ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۰.۶۵ درصدی در سطح ۶۴۸۹.۴۰ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۴۵ درصد بالا رفت و به ۹۱۸۹.۷۰ واحد رسید.

کد خبر 433809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =