۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴
قیمت جهانی نفت در ۱۴۰۰/‌۳/‌۴

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از جهش ۳ درصدی جلسه قبل، امروز با ۲۱ سنت معادل ۰.۳۱ درصد رشد به ۶۸ دلار و ۶۷ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از جهش ۳ درصدی جلسه قبل، امروز با ۲۱ سنت معادل ۰.۳۱ درصد رشد به ۶۸ دلار و ۶۷ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که دیروز با ۳.۹ درصد جهش همراه بود، امروز با ۱۲ سنت معادل ۰.۱۸ درصد افزایش به ۶۶ دلار و ۱۷ سنت رسید.

در حالی که افزایش تقاضا برای مصرف انرژی در نتیجه شتاب گرفتن کارزار واکسیناسیون کرونا سبب خوش بینی تجار نسبت به این مسئله شده که نفت حاصل از افزایش صادرات ایران می تواند در بازار جذب شود، قیمت نفت پس از جهش ۳ درصدی روز دوشنبه، امروز هم شاهد افزایش بود.

ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی دیروز اعلام کردند توافق منقضی شده خود در مورد نظارت بر تاسیسات هسته ای ایران را تمدید کرده اند.


بیشتر بخوانید:

باز تولید یک محصول انحصاری در خاورمیانه


استفن برنوک، تحلیلگر موسسه خرید و فروش نفت پی وی ام گفت، حتی اگر حجم بالایی از نفت ایران به بازار برگردد، بعید است روند کاهش ذخایر جهانی نفت را متوقف سازد. وی افزود: «با توجه به شتاب گرفتن واکسیناسیون کرونا که موجب افزایش تقاضا برای انرژی در ماه های آینده خواهد شد، عرضه بیشتر نفت از سوی ایران توسط بازار جذب خواهد شد.»

موسسه گلدمن ساکس گفته، حتی با وجود احتمال افزایش صادرات نفت ایران، موضوع افزایش قیمت نفت همچنان پابرجاست.

منبع: تسنیم

کد خبر 433447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =