بورس‌های مهم جهان در مدار صعود

بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان با صعود بسته شدند.

به گزارش صدای بورس، مدت زمان لازم برای احیای اقتصادی، زمان مناسب برای پایان دادن به سیاست های حمایتی فعلی بانک های مرکزی در جهان و همچنین چشم انداز تورم و مدیریت نقدینگی اصلی ترین عواملی هستند که در حال حاضر روی رفتار معامله گران بورسی تاثیر می گذارند.

 در نتیجه بهبود کلی تقاضا، میزان صادرات بسیاری از کشورها در سه ماهه نخست امسال به نسبت سه ماهه پایانی سال قبل بهبود قابل توجهی داشته و این مساله برای شرکت های بورسی بزرگ مطلوب بوده است. 

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۵۹ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۳۴ هزار و ۴۱۱.۳۲ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۱.۰۸ درصد افزایش تا سطح ۴۲۰۰.۶۳ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۱.۴۵ درصد صعود در سطح ۱۳ هزار و ۶۶۶.۹۱ واحدی بسته شد.


بیشتر بخوانید:

عوامل تاثیرگذار در بهبود روند معاملات بورس


بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با صعود ۰.۱۷ درصدی تا سطح ۲۸ هزار و ۳۶۴.۶۱ واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۰.۱۶ درصد پایین رفت و در سطح ۲۸ هزار و ۴۱۲.۶۶ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" افزایش ۰.۴۲ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۱۵۵.۵۹ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۲۲ درصد صعود و ایستادن در سطح ۷۰۴۵.۹۳ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۴۸ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۷۰۵۱.۵۹ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۰.۴۴ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۴۳۷.۵۱ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۰.۳۴ درصدی در سطح ۶۴۰۸.۴۹ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۰۲ درصد بالا رفت و به ۹۲۰۵.۵۲ واحد رسید.

کد خبر 433422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =