۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸
وال استریت در اوج

بیشتر شاخص های مهم بورسی در جهان از جمله وال استریت سبزپوش شدند.

به گزارش صدای بورس، در نشست اخیر اعضای کمیته بازار باز بانک مرکزی آمریکا بر ادامه سیاست های محرک فعلی تا زمان مشاهده بهبود قابل توجه شرایط اقتصادی تاکید شد.

اقتصادهای بزرگ دنیا کماکان تحت تاثیر کرونا عملکرد بدی دارند: مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام کرد اقتصاد این کشور در سه ماهه منتهی به مارس به میزان ۱.۵ درصد کوچک شده است که این عملکرد ۰.۴ درصد کمتر از رشد ثبت شده بازه منتهی به ماه قبل بوده است. سال قبل پنجمین اقتصاد بزرگ جهان ۱۰ درصد کوچک شده بود که بدترین عملکرد اقتصاد این کشور طی سه قرن اخیر بوده است. با کاهش محدودیت های کرونایی امید می رود رشد اقتصادی در فصل بعد مجددا به محدوده مثبت برگردد.  

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۶۴ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۳۴ هزار و ۱۱۳.۷۱ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۱.۱۴ درصد افزایش تا سطح ۴۱۶۱.۵۹ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۱.۷۷ درصد صعود در سطح ۱۳ هزار و ۵۳۵.۶۲ واحدی بسته شد.


بیشتر بخوانید:

خودرو ارزان می شود؟ + جدول قیمت


بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با صعود ۰.۱۹ درصدی تا سطح ۲۸ هزار و ۹۸.۲۵ واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۰.۵ درصد پایین رفت و در سطح ۲۸ هزار و ۴۵۰.۲۹ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" افزایش ۰.۲۷ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۱۸۶.۴۱ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۱.۲۷ درصد صعود و ایستادن در سطح ۷۰۱۹.۵۶ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۱.۰ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۷۰۱۹.۷۹ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۱.۷ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۳۷۰.۲۶ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۱.۲۹ درصدی در سطح ۶۳۴۳.۵۸ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۵۹ درصد بالا رفت و به ۹۱۲۴.۳۰ واحد رسید.

کد خبر 433254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =