۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴
ریزش دسته‌جمعی بورس‌های جهانی

بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان ریزش کردند.

به گزارش صدای بورس، با افزایش حجم فعالیت های تجاری و احیای تدریجی سطح تقاضا میزان سودآوری شرکت های بزرگ بورسی دوباره رو به افزایش است.

نتایج یک بررسی صورت گرفته نشان می‌دهد بیش از سه چهارم شرکت‌های لیست شده در شاخص اس اند پی ۵۰۰ آمریکا، در سه ماهه نخست امسال سودآوری بیشتری از چیزی داشته‌اند که قبلا برای آنها پیش‌بینی شده بود. علاوه بر شرکت‌های بزرگ آمریکایی، وضعیت برای شرکت‌های اروپایی نیز در نخستین فصل سال نسبت به فصل قبل بهتر شده است. 

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها ریزشی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۲۶ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۴ هزار و ۲۶.۰۳ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۱.۰۵ درصد ریزش تا سطح ۴۱۴۸.۵۶ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۲.۳۸ درصد کاهش در سطح ۱۳ هزار و ۵۶۴ واحدی بسته شد.


بیشتر بخوانید:

کمبود سرمایه در گردش و نقدینگی، بلای جان تولید کننده


بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۶۷ درصد ریزش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۹۲۳.۱۷ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با کاهش ۲.۴۹ درصدی و ایستادن در سطح ۱۴ هزار و ۸۵۶ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با عقبگرد ۰.۸۹ درصدی در سطح ۶ هزار و ۲۵۱ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۷۱ درصد پایین رفت و به ۸ هزار و ۸۳۰واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با ریزش ۰.۸۳ درصدی تا سطح ۲۸ هزار و ۸۱۲ واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۰.۷ درصد بالا رفت و در سطح ۲۸ هزار و ۵۵۷ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" کاهش ۰.۷۹ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵هزار و ۱۲۳ واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۵۶ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۷ هزار و ۶۷ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

منبع: ایسنا

کد خبر 432528

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =