آخرین مهلت ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان ریالی

دبیر کمیته اقدام ارزی سازمان توسعه تجارت گفت: صادرکنندگانی که نسبت به فروش ریالی کالاها از ۲۲ فروردین تا ۱۶ مردادماه سال ۹۷ به عراق و افغانستان اقدام کردند، تا ۳۱ خردادماه امسال فرصت دارند تا با ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت، تعهدات خود را ایفا کنند.

به گزارش صدای بورس، احسان قمری، دبیر کمیته اقدام ارزی سازمان توسعه تجارت با اشاره به ابلاغ بسته سیاستی ایفای تعهدات ارزی سال های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰، اظهار داشت: رفع تعهدات ارزی صادرکنندگانی که اقدام به صادرات ریالی در نیمه نخست سال ۹۷ کرده‌اند، ارتباطی به معافیت مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده نداشته و مشمول استفاده از نرخ صفر مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده نخواهند بود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده درخصوص ثبت اطلاعات فروش ریالی به سایر کشورها غیر از عراق و افغانستان در بازه زمانی ۲۲ فروردین تا ۱۶ اردیبهشت ۹۷، خاطرنشان‌کرد: ضوابط این موضوع از طریق دبیرخانه کمیته اقدام ارزی اعلام خواهد شد.


بیشتر بخوانید:

قیمت جهانی طلا در ۱۴۰۰/۰۲/۰۴

بر اساس مکاتبه انجام شده توسط «حمید زادبوم» رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران، زیرساخت لازم برای ثبت اطلاعات فروش ریالی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی فراهم خواهد شد.

در چند روز آینده صادرکنندگان قادر خواهند بود نسبت به ثبت اطلاعات فروش ریالی به عراق و افعانستان مربوط با بازه زمانی یاد شده اقدام کنند.

منبع: ایرنا

کد خبر 431982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =