۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
قیمت جهانی طلا در ۱۴۰۰/۰۲/۰۴

در پایان معاملات هفته ای که گذشت قیمت هر اونس طلا با ۰.۳۸ درصد کاهش به ۱۷۷۷ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، به دنبال تضعیف بیشتر ارزش دلار و کاهش سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا و در حالی که سرمایه گذاران در انتظار نشست هفته آینده فدرال رزرو هستند، قیمت طلا روز جمعه شاهد کاهش بود اما در مجموع معاملات هفتگی رشد ۰.۳۶ درصدی را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۸ درصد کاهش به ۱۷۷۷ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت طلا در مجموع معاملات هفتگی شاهد رشد ۰.۳۶ درصدی بود. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی روز جمعه نیز با ۰.۲۴ درصد کاهش به ۱۷۷۷ دلار و ۸۰ سنت رسید.

فواد رزاق زاده تحلیلگر بازار طلا در موسسه تینک مارکتس گفت: «تمرکز فعالان بازار در حال معطوف شدن به سمت نشست فدرال رزرو است، زیرا در هفته های اخیر شاهد بهبود قابل توجه آمارهای اقتصادی آمریکا بوده ایم. وضعیت موجود این احتمال را مطرح می سازد که فدرال رزرو ممکن است از قصد خود برای کاستن از اقدامات محرک اقتصادی اضطراری خود در ماه های آینده سخن بگوید.»


بیشتر بخوانید:

روشن شدن کورسوی امید با برجام


وی افزود: «در حالی که فعالان بازار منتظرند ببینند که فدرال رزرو چه موضعی اتخاذ خواهد کرد، بسیاری برای انجام معاملات عمده در بازار طلا دست نگه داشته اند.»

میزان سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا به رقم ۱.۵۴ درصد کاهش یافت در حالی که ارزش دلار نیز شاهد افت ۰.۳ درصدی بود.

نشست هفته آینده بانک مرکزی آمریکا در روز ۲۸ آوریل پایان می یابد و در حالی که انتظار نمی رود تغییر سیاست مهمی در این نشست به تصویب برسد، توجه سرمایه گذاران معطوف هرگونه اظهارنظر احتمالی مسئولان این بانک در خصوص کاهش اقدامات محرک مالی در آینده است.

منبع: تسنیم

کد خبر 431978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =