۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۹
بورس‌های  دنیا حالشان خوب است

بیشتر شاخص های مهم بورسی آمریکا و آسیا صعودی شدند.

به گزارش صدای بورس، امیدها به بهبود روابط چین با بلوک غرب دوباره افزایش پیدا کرده است.

با توجه به اینکه چین بزرگ ترین شریک تجاری و سرمایه گذار خارجی در آمریکا و کشورهای اروپایی به شمار می رود، روابط گرم تر دو طرف به نفع شرکت های غربی خواهد بود. رئیس جمهور چین، دعوت جو بایدن را برای حضور در اجلاس آب و هوایی قبول کرد و هایکو ماس- وزیر خارجه آلمان- نیز با انتقاد از تنش زایی در روابط چین و اتحادیه اروپا گفته است فاصله گرفتن بروکسل و پکن از همدیگر کار کاملا اشتباهی خواهد بود. 

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۷۴ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۴ هزار و ۶۴.۶۴ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۱.۱۵ درصد صعود تا سطح ۴۱۸۲.۵۶ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۱.۵۵ درصد افزایش در سطح ۱۴ هزار و ۳۲.۳۶ واحدی بسته شد.


بیشتر بخوانیم:

با رقابت مخرب، هزینه تولید فولاد در کشور بالا می‌رود


بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با افت ۰.۵۷ درصدی تا سطح ۲۹ هزار و ۲۰.۶۳ واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۱.۱۲ درصد بالا رفت و در سطح ۲۹ هزار و ۷۸.۷۵ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" صعود ۰.۰۹ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۱۳۵.۴۵ واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۱۷ درصد صعود و ایستادن در سطح ۷۰۶۰.۷۱ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۰۱ درصد ریزش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۹۳۸.۵۶ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با کاهش ۰.۲۷ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۲۷۹.۶۹ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با عقبگرد ۰.۱۵ درصدی در سطح ۶۲۵۷.۹۴ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۴۴ درصد پایین رفت و به ۸۶۱۶.۸۰ واحد رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 431971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =