سیاست‌های سازمان، حمایتی است

مدیرعامل کارگزاری آرمان تدبیر گفت: تصمیمات جدید سازمان بورس، سیاست های جدیدی در راستای تقویت بازار سرمایه است.

به گزارش صدای بورس، بهادر شمس، مدیرعامل کارگزاری آرمان تدبیر درباره انتشار ۲۴ هزار میلیارد تومان اوراق و تزریق آن به بازار سرمایه گفت: سیاست‌های جدیدی که سازمان بورس اتخاذ می کند، سیاست های حمایتی و مثبت به منظور تقویت بازار است، توافق برای تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه از طریق انتشار اوراق نیز یک تصمیم منطقی برای حمایت از بازار سهام است.

وی افزود: بازدهی بازار سرمایه به جز دو سال خاص، از بازدهی بازار پول بیشتر بوده در نتیجه چنین تصمیماتی در مقطع کنونی که بازارسرمایه نیاز به حمایت جدی دارد لازم است.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد:  از طرفی هلدینگ های بزرگ با انتشار اوراق و خرید سهم، سود قابل توجهی هم کسب می کنند؛ به بیان دیگر این توافق میان سازمان بورس و شرکت ها، توافق سوددهی برای طرفین است.


بیشتر بخوانید:

کاهش قیمت دلار سلاحی برای انتخابات


مدیرعامل کارگزاری آرمان تدبیر تاکید کرد: این میزان نقدینگی قابل توجه است اما پاسخگوی تمام نیاز بازار نیست، شاید باید منتظر زمان بود تا ابهامات سیاسی و اقتصادی برطرف شود  تا بازار با چنین طرح های پیشنهادی تغییر رفتار جدی تری دهد و رویکرد تازه ای را آغاز کند.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: در گذشته در مقاطعی از سوی دولت حمایت مناسبی از بازار سرمایه صورت نگرفت و در برخی موارد شاهد بازتاب منفی تصمیمات دولت در بازار بودیم مانند رفتاری که از اختلاف مواضع میان دو معاون وزیر شروع شد. بنابراین اکنون وظیفه دولت است تا با حمایت هایی، شرایط بازار را ساماندهی کند و رونق را دوباره به بازار برگرداند.

شمس در پایان به روند بازار اشاره کرد و گفت: زمانی که شفافیت سیاسی بیشتر و نتیجه مذاکرات برجام مشخص شود قطعا بازار بار دیگر در مدار صعودی و مثبت قرار خواهد گرفت.

منبع: سنا

کد خبر 431894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =