۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
کاهش قیمت دلار سلاحی برای انتخابات

روند متغیرهای سیاسی موثر بر بازار نشان می دهد که دلار تا رسیدن به قیمت های زیر ۲۰ هزار تومان فاصله چندانی ندارد.

به گزارش صدای بورس، قیمت انتظاری برای دلار آمریکا که مهمترین ارز خارجی مورد استفاده در ایران به شمار می رود در بدترین سناریو هم زیر ۲۰ هزار تومان است و در سناریوهای خوش بینانه به حدود ۱۵ هزار تومان خواهد رسید.

قیمت دلار به آرامی در حال کاهش است و مهمترین متغیر اثرگذار بر قیمت ارز که در مقطع کنونی مذاکرات احیای برجام در وین است به گونه ای پیش می رود که ایران کلیه شرایط آمریکا را پذیرفته و به قراردادی جدید تن می دهد.


بیشتر بخوانید:

در این مناطق با ۱۰۰ میلیون تومان خانه رهن کنید + جدول


دلار به ۱۵ هزار تومان می‌رسد!

قیمت انتظاری برای دلار آمریکا که مهمترین ارز خارجی مورد استفاده در ایران به شمار می رود در بدترین سناریو هم زیر ۲۰ هزار تومان است و در سناریوهای خوش بینانه به حدود ۱۵ هزار تومان خواهد رسید.

نرخ پایین دلار بلای جان دولت بعدی

این رقم غیرمنطقی بار سنگینی بر دوش دولت بعد است زیرا نمی تواند در همان سال نخست به ارز دست بزند و آنرا افزایش دهد و در تمام سالهای دور اول ریاست جمهوری رئیس جمهور آینده، شمشیر داموکلس حفظ سرکوب ارزی را بالای سر خود احساس خواهد کرد که معنایی جز رانتی شدن ریال و کاهش مزیت های تولید و توان رقابت محصولات تولید داخل ندارد.

کاهش قیمت دلار سلاحی برای انتخابات

افزایش امکان توافق در وین تا رسیدن به توافق نهایی باعث حفظ روند کاهشی در بازار ارز می شود و آزادسازی منابع مسدود شده ایران به ریزش دلار و آغاز بازی اقتصادی سیاسی دولت برای انتخابات می انجامد که با تبلیغات سنگین نشر داده خواهد شد.

ترجیع بند این بازی انتخاباتی و تبلیغاتی این است که وضعیت اقتصادی نه به دلیل مدیریت فاجعه بار مدیران فرتوت؛ که به دلیل خروج ترامپ از برجام روی داده است. و اما بر سر سفره کارگران ایرانی؛ کاهش قیمت دلار یعنی بیکار شدن بخش بیشتری از کارگران و افزایش فقر ناشی از بالا رفتن نرخ بیکاری.

تا زمان سقوط قیمت دلار زمان زیادی باقی نمانده است.

منبع: تازه‌نیوز

کد خبر 431871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =