چگونگی شرکت در مجامع سرمایه‌گذاری سهام عدالت

مدیر مجامع سپرده‌گذاری مرکزی به تشریح جزییات و نحوه برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت را که بزرگ‌ترین انتخابات اقتصادی کشور خوانده می شود، پرداخت.

به گزارش صدای بورس، پوریا خاوری، مدیر مجامع سپرده‌گذاری مرکزی،  با تأکید بر اینکه افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند به‌ عنوان سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی محسوب می شوند، گفت: با بازگشایی برخی از نمادهای این شرکت‌ها، سهام آن‌ها مورد معامله قرار گرفته و سهامداران جدیدی نیز به این سرمایه‌گذاری‌ها افزوده شدند.

این مقام مسئول در سمات با تأکید بر اینکه ارزش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بسیار بالاست، گفت: بر همین اساس است که انتخابات هیئت‌مدیره این شرکت‌ها مهم و حیاتی است چراکه اثرگذاری این افراد در تصمیم‌های پرتفوی سهام عدالت بسیار بالا است.

خاوری با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ میلیون نفر سهامدار می‌توانند در این انتخابات مشارکت کنند، تصریح کرد: درگاه ورودی به این مجامع که قرار است به‌صورت الکترونیکی برگزار ‌شود، ثبت‌نام در سجام است.


بیشتر بخوانید: پایان پیگرد قضایی پرونده تحریمی ایران


به گفته وی این انتخابات از ۱۸ اردیبهشت تا ۱۸خردادماه طی یک ماه قرار است در سطح استان‌ها برگزار شود.

مدیر درگاه مجامع سپرده‌گذاری مرکزی در خصوص اینکه سهامداران عدالت چگونه می‌توانند برای حضور در این مجامع اقدام کنند، بیان کرد: سهامدارانی که می‌خواهند در این فرآیند مشارکت کنند باید به‌صورت الکترونیکی احراز هویت آن‌ها انجام شود و در سجام ثبت‌نام کنند. نحوه ورود هم از طریق ورود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه یا درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک (دیما) است.

خاوری در ادامه برنامه به‌وقت تحلیل تصریح کرد: در نوبت اول مجامع برای رسمیت باید حدنصاب رعایت شود و حداقل نیمی از سهامداران یعنی ۱۵ میلیون نفر در مجامع حضور داشته باشند، اما اگر مجامع به‌نوبت دوم برسند با هر تعدادی جلسه رسمیت پیدا می‌کند، به همین دلیل است که حضور اکثریت سهامداران در نوبت اول مجمع مهم است.

منبع: سنا

کد خبر 431510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =