۲۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
سبزپوشی دسته جمعی بورسهای جهانی

همه شاخص های مهم بورسی در جهان صعود قابل توجهی داشتند.

به گزارش صدای بورس، در حالی که انتظار می رود متوسط رشد اقتصاد جهان در سال جهانی به بالاترین سطح خود در نیم قرن اخیر برسد، احیای کامل اقتصادها و بازگشت سیاست های پولی و مالی به سطح عادی طولانی تر از چیزی خواهد بود که پیشتر تصور می شد.

بیشتر بخوانید:

بورس های جهانی سبزپوش شدند

کریستالینا جیورجیوا- رئیس صندوق بین المللی پول- با اشاره به در دسترس نبودن واکسن برای همه مردم جهان گفت: کماکان مردم بیشتری شغل های خود را از دست می دهند و فقر بیشتر می شود. به صورت کلی چشم انداز اقتصادی جهان بهبود یافته است اما ریسک ها کماکان به قوت خود باقی هستند. 

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۱۱ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۳ هزار و ۴۸۳.۰۱ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۴۳ درصد افزایش تا سطح ۴۰۹۷.۵۷ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۹۱ درصد صعود در سطح ۱۳ هزار و ۸۱۳.۶۱ واحدی بسته شد.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با افت ۰.۰۷ درصدی تا سطح ۲۹ هزار و ۷۰۸.۹۸ واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۱.۱۶ درصد بالا رفت و در سطح ۲۹ هزار و ۸.۰۷ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" صعود ۰.۱۷ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۱۱۲.۲۱ واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۱.۰۲ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۶۹۹۸.۷۷ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۸۳ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۶۹۴۲.۲۲ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۰.۱۷ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۲۰۲.۶۸ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۰.۵۷ درصدی در سطح ۶۱۶۵.۷۲ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۴۷ درصد بالا رفت و به ۸۶۳۷.۸۰ واحد رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 431202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =