۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
قیمت جهانی طلا در ۱۴۰۰/۰۱/۱۸

امروز هجدهم فروردین ماه، قیمت هر اونس طلا با ۰.۳۱ درصد کاهش به ۱۷۳۷ دلار و ۷۸ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، در حالی که انتشار برخی آمارهای امیدوارکننده اقتصادی سبب تقویت احتمال ترمیم سریع اقتصاد آمریکا شده است، قیمت طلا روز چهارشنبه شاهد کاهش بود و از بالاترین رقم ۲ هفته اخیر که دیروز به ثبت رسیده بود فاصله گرفت.

بیشتر بخوانید:

بازار سرمایه باید حمایت مالیاتی شود

 صندوق بین المللی پول چشم انداز مثبت تری برای اقتصاد جهانی ترسیم و پیش بینی کرده که رشد اقتصاد جهان امسال به ۶ درصد برسد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۱ درصد کاهش به ۱۷۳۷ دلار و ۷۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن نیز با ۰.۲۶ درصد افت به ۱۷۳۸ دلار و ۵۰ سنت رسید.

روز سه شنبه و در حالی که سوددهی اوراق قرضه خزانه داری امریکا کاهش داشت و همزمان با افت ارزش دلار به پایین ترین رقم ۲ هفته گذشته، قیمت طلا شاهد جهش بود و به بالاترین رقم از ۲۵ مارس یعنی ۱۷۴۵ دلار و ۱۵ سنت رسید.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز سه شنبه با ۰.۴ درصد کاهش نسبت به روز قبل از آن به ۱۰۲۹.۰۴ تن رسید.

در ادامه انتشار آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا، میزان فرصت های شغلی ایجاد شده در ماه فوریه به بالاترین رقم دو سال گذشته رسیده، در حالی که تعداد استخدام ها نیز رشد داشته است. افزایش تعداد واکسینه شدگان سبب شده تا تقاضای داخلی در آمریکا تقویت شود و اعطای کمک های دولتی سبب بالا رفتن نیاز شرکت ها به نیروی کار بیشتر شود.

در همین حال قیمت فلز نقره امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۵ دلار ۱۰ سنت رسید در حالی که قیمت فلز پالادیوم هم شاهد افت ۰.۴ درصدی و رسیدن به ۲۶۷۴ دلار و ۹۱ سنت بود. اما قیمت پلاتین امروز ۰.۶ درصد رشد داشت و ۱۲۴۰ دلار و ۴۰ سنت معامله شد.

منبع: تسنیم

کد خبر 431133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =