در صورت تمایل به کسب سود همیشگی در بورس بخوانید

شاید بدتان نیاید که بدانید تحلیلگرهای حرفه‌ای‌ بورس از چه تکنیک‌هایی استفاده می‌کنند که می‌توانند وقتی وضعیت بازار چندان خوب نیست هم روی آن به‌عنوان یک محل درآمد مطمئن حساب کنند.

به گزارش صدای بورس، سایت ره‌آورد ۳۶۵ به‌عنوان یکی از بزرگترین مراجع تحلیل و اطلاعات بورس، در شروع سال ۱۴۰۰ آموزش کامل استفاده از خدمات و منوهای وبسایت خود را در " اینستاگرام ره‌آورد۳۶۵ " در قالب ویدئوهای آموزشی، انتشار می‌دهد.

یکی از روش‌های حرفه‌ای‌های بازار برای اینکه بدانند کدام سهم‌ها پتانسیل رشد بهتری دارند اطلاع از حجم خریدی است که روی آن سهم انجام می‌شود. به‌خصوص اگر این حجم خرید به یکباره رشد زیادی نسبت به میانگین همیشگی نشان دهد.

بیشتر بخوانید:

سهام عدالت اموات چگونه به وراث منتقل می‌شود؟

 وقتی یک یا چند سهامدار حقیقی یا حقوقی شروع به خرید حجم بسیار بالا و نامتعارف یک سهم می‌کنند، فعال هوشمند بازار می‌تواند نتیجه‌گیری کند که سرمایه‌گذاران عمده با اطلاع از موضوعی که همه نمی‌دانند دست به خرید گسترده سهم زده‌اند.

برعکس این موضوع هم صادق است. یعنی وقتی به یکباره حجم زیاد و نامتعارفی از یک سهم توسط یک یا چند نفر به‌فروش می‌رسد،‌ می‌شود انتظار داشت که به‌زودی سهام آن شرکت دچار ریزش قیمت خواهد شد.

در بازار سرمایه چنین حالتی به‌نام «حجم مشکوک» معروف شده است.‌ درواقع حجم مشکوک از حاصل تقسیم «حجم معاملات» یک نماد در یک روز معاملاتی بر «میانگین حجم معاملات ۳۰ روز معاملاتی اخیر» همان نماد به‌دست می‌آید.

اما از کجا می‌توان حجم مشکوک را فهمید؟ آیا چک کردن همه نمادهای بازار برای پی بردن چنین نکات ریزی عملی است؟

واقعیت این است که برای چنین کاری نیازی ندارید تا تمام نمادها را چک کنید. کافیست از طریق «نقشه بازار» سهم‌هایی را که چنین حالتی دارند پیدا کنید و آنها را دقیق‌تر بررسی کنید. این کار احتمالاً‌ چیزی حدود پنج دقیقه زمان شما را خواهد گرفت.

یکی از بهترین این ابزارها نقشه بازار سایت ره‌آورد ۳۶۵ است. در این نقشه بازار می‌توانید با تنظیم منوی «رنگ‌بندی» روی حالت «حجم مشکوک»،‌ نمادهایی که حجم معاملاتی بالایی دارند را تشخیص دهید و آنها را دقیق‌تر بررسی کنید.

فراموش نکنید که سیگنال حجم مشکوک به‌تنهایی نمی‌تواند دلیل کافی برای خرید یا فروش یک سهم باشد. بلکه برای تائید چنین سیگنالی باید توسط ابزارهای تحلیلیِ دیگر، سهم موردنظر را بررسی نمائید.

اگر مایل باشید از چنین ابزارها و تحلیل‌هایی برای کمک به تصمیمات معاملاتی خود استفاده کنید، و در بورس سود تقریبا همیشگی کسب نمائید، وبسایت ره‌آورد ۳۶۵ یکی از بهترین ابزارها در این زمینه است. این سایت به‌عنوان یکی از بزرگترین مراجع تحلیلی و اطلاعات بورس شناخته می‌شود.

از طریق اینستاگرام ره‌آورد۳۶۵ به آدرس  @rahavard۳۶۵ می‌توانید ویدئوهای آموزشی نحوه استفاده از خدمات وبسایت ره‌آورد۳۶۵ را مشاهده نموده و یاد بگیرید تا به جمع تحلیلگرهای حرفه‌ای بورس بپیوندید.

کد خبر 431001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =