سهام عدالت اموات چگونه به وراث منتقل می‌شود؟

مشاور اجرایی سهام عدالت گفت: انتقال سهام عدالت اموات به وراث به صورت الکترونیکی و آنلاین صورت می‌گیرد.

به گزارش صدای بورس، محمدرضا پور رضایی، مشاور اجرایی سهام عدالت گفت: جمعیت متوفیان سهام عدالت حدود دو میلیون ۶۰۰ هزار نفر بود که در حال حاضر به حدود ۳ میلیون نفر رسیده است.

بیشتر بخوانید:

قیمت محصولات ایران خودرو در ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ +جدول

وی با بیان اینکه انتقال سهام عدالت اموات به وراث به صورت آنلاین و الکترونیکی انجام خواهد شد گفت : وراث باید تا ایجاد سامانه مربوطه و لینک قوه قضاییه، ثبت اسناد و سپرده مرکزی به این سامانه صبر کنند.

وی درباره انتقال و واگذاری سهام عدالت اموات به وراث اظهار داشت: انتقال سهام به سهام‌داران غیر سهام عدالت متوقف نیست و به صورت دستی در حال انجام است و وراث می‌توانند نسبت به انتقال سهام اقدام کنند.

مشاور اجرایی سهام عدالت با بیان اینکه پرداخت مرحله دوم سود سال ۹۸ سهام عدالت در دست اقدام است، اظهار داشت: اواخر سال گذشته ۵۰ درصد سود سهام عدالت پرداخت شد. به افرادی که دارای سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی هستند سود ۲۰۰ هزار تومانی و افرادی که دارای سهام عدالت یک میلیون تومانی هستند، سود ۴۰۰ هزار تومان تعلق می‌گیرد که هر کدام از این افراد در مرحله اول ۵۰ درصد سود را دریافت کردند.

پور رضایی با اشاره به افرادی که موفق به دریافت سود سهام عدالت نشده‌اند، گفت: تمام سهام داران سهام عدالت باید سجامی شوند البته برای غیرسجامی‌ها هم سود واریز شد، اما اگر سجامی شوند پیگیری این موضوعات برای سهام‌داران راحت‌تر است. افرادی که سودسهام عدالت را دریافت نکرده‌اند به سایت سهام عدالت مراجعه کنند و درابتدا شماره شبای درج شده را کنترل کنند. یکی از مهم‌ترین دلایل عدم دریافت سود درج نادرست بودن شماره شبا است.

مشاور اجرایی سهام عدالت ادامه داد: به محض اصلاح شماره شبا، به طور سیستمی و خود به خود سود سهام برای افراد واریز خواهد شد.

پوررضایی افزود: اگر اشکالی در شماره شبا وجود نداشت یا اینکه حتی با اصلاح شماره شبا و شماره همراه باز هم سود دریافت نشد، افراد با شماره پشتیبان ۱۵۶۹ تماس بگیرند و مشکل موجود را اطلاع دهند.

وی گفت: پرداخت مرحله دوم یا ۵۰ درصد دیگر سود سهام عدالت مربوط به سال ۹۸ در دست اقدام است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

کد خبر 430996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =