۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
پیش بینی بازار  سرمایه برای سال ۱۴۰۰

رئیس هیئت مدیره آرتمیکو گفت: بازار سهام در ۱۴۰۰ رشد تدریجی دارد و صنایع دلاری محور می توانند پیشرو بازار باشند

به گزارش صدای بورس، بهروز زندی فر، رئیس هیئت مدیره آرتمیکو، درباره پیش بینی بازار سرمایه گفت: بازار بسمت رشد می رود اما این رشد شارپی نخواهد بود و تدریجی است.

زندی‌فر بیان کرد: بازار رشد می کند و از بازارهای موازی مانند خودرو، طلا و اوراق بهتر خواهد بود اما اینکه با رشدی مشابه سال ۹۸ همراه باشد، اینگونه نخواهد بود. در این بین عدد شاخص دماسنج دقیقی برای اندازه گیری متعادل بودن یا نبودن بازار نیست و باید شرایط دیگری را برای سنجش مورد نظر قرار داد.

وی با اشاره به صنایع پیشرو،‌ افزود: صنایع شیمیایی، فلزی، معدنی، پتروشیمی و همچنین برخی از دارویی‌ها می توانند جزء صنایع پیشرو باشند. سهم های بنیادی در سال ۱۴۰۰ می توانند، ۵۰ درصد بالاتر از تورم به دارندگان‌شان سود برسانند و این بدلیل قیمت‌های جهانی این صنایع است که صعودی بوده و در صورت‌های مالی این صنایع نمود پیدا نکرده و با تاخیر در سندهای مالی لحاظ می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه درباره دامنه نوسان نامتقارن و تاثیر این دامنه بر بازار سرمایه بیان کرد: تا زمانی که بازار به تعادل برسد، این دامنه می تواند بعنوان ترمزدستی عمل کند، اما در درازمدت منطق ندارد.

فروش اوراق بدهی و تاثیر آن بر بازار سرمایه

وی درباره اوراق بدهی افزود: منتشر کردن اوراق تاثیر منفی برای بازار سرمایه دارد و تا وقتی دولت اوراق خود را به کسانی بفروشد که بصورت دستوری و یا اجبار و حتی با فروش سهم بخواهند این اوراق را خریداری کنند و این موضوع نمی تواند وجه مثبتی برای این خریداران داشته باشد و می تواند فشار فروشی باشد برای بازار سرمایه.  

فاطمه حیدرپور

کد خبر 430974

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =