۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
«صبا» چه عملکردی داشت؟

شرکت سرمایه گذاری صبا تامین با نماد «صبا» یکی از عرضه‌های اولیه سال ۹۹ بود که در بازار اول فرابورس بورس عرضه شد.

به گزارش صدای بورس، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین با نماد «صبا» یکی از عرضه‌های اولیه سال ۹۹ بود که در بازار اول فرابورس بورس عرضه شد.

موضوع فعالیت این شرکت خرید، فروش و پذیره نویسی سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و خارج از بورس و خرید و فروش کالای قابل معامله در بورس کالا در داخل و خارج از کشور. خرید و فروش انواع اوراق بهادار و مشارکت است؛ که نماد این شرکت را در گروه "سرمایه گذاری ها" قرار داده است.

این شرکت در تاریخ ۲۰ فروردین ۹۹ تعداد ۱.۵ میلیارد سهم معادل ۱۰ درصد از سهام خود را روانه میز معاملات کرد که در نهایت ۱.۹۳۰.۸۳۸ نفر با میانگین قیمت ۱هزارو۲۰۰ تومان در این شرکت سرمایه گذاری کردند.

بر اساس اطلاعیه عرضه اولیه شرکت مذکور ، هر کد بورسی می‌توانست ۱هزار و ۲۰۰ سهم در بازه قیمتی ۱ هزارو ۱۰۰ تا ۱هزار و ۲۰۰ ثبت سفارش کند که معادل  آن حداکثر یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان بوده است.

حالا بعد از گذشت تقریبا ۱ سال از عرضه اولیه این نماد براساس اطلاعات منتشر شده در سایت مدیریت فناوری بورس تهران، قیمت پایانی این نماد در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۹ به ۷۵۸ تومان رسیده که با لحاظ افزایش سرمایه شرکت درتاریخ ۲۹ دی ماه از ۱ میلیارد ۵۰۰ هزار به ۴ میلیارد ۵۰۰ هزار تومان، که نشان از رشد ۹۴.۵۳% نسبت به روز عرضه اولیه سهام شرکت دارد. تغییراتی که می‌توانید نمودار کامل آن را در شکل زیر مشاهده کنید.

نماد

بررسی وضعیت شرکت صنعتی صبا تامین در هشت ماه گذشته 

نماد

نماد

نماد

نماد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 430746

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =