مدیریت ریسک در بازار ارز دیجیتال/ چگونه دارایی خود را حفظ کنیم؟

کارشناس اقتصادی گفت: حوزه دیجیتال یکی از امن‌ترین حوزه‌های سرمایه گذاری است، اما در شرایطی که اصول اولیه رعایت شود.

به گزارش صدای بورس، میرزایی، کارشناس اقتصادی، در خصوص امنیت ارزهای دیجیتال اظهار کرد: حوزه دیجیتال یکی از امن‌ترین حوزه‌های سرمایه گذاری است، البته در شرایطی که اصول اولیه به طور کامل رعایت شود.

او ادامه داد: در انتهای سرمایه‌گذاری باید به این مسئله توجه کرد که ماهیت ارزهای دیجیتال قابل انتقال است. یعنی اگر فردی حساب کاربری تشکیل داده و سرمایه خود را وارد این بازار کرده و قصد معامله و سرمایه گذاری دارد, باید بداند آن مقدار ارزهای دیجیتال را می‌تواند به کیف پول شخصی خود انتقال دهد.

میرزایی تصریح کرد: مردم باید به این نکته توجه کنند که دارایی‌های خود را در صرافی‌های در حال معامله نگهداری نکنند و برای انتقال دارایی‌ها به کیف پول‌ شخصی می‌توانند از کیف پول‌های سرد و گرم استفاده کنند.

این کارشناس بیان کرد: کیف پول‌های گرم از کیف پول‌های آنلاین و نرم افزاری تشکیل می‌شود. کیف پول‌های سرد منوی سخت افزاری کاغذی هستند. ماهیت همه این کیف پول‌ها یکی است اما کیف پول‌های سرد برتری که نسبت به کیف پول‌های گرم دارند, عدم ارتباط با فضای دیجیتال است.

بیشتربخوانید

بورس قرمزپوش/جزئیات نمادهای پرتراکنش

هشدار؛ سهامداران کدهای بورسی خود را به دیگران ندهند!

سازمان ثبت اسناد محکوم شد+سند

وی ادامه داد: افراد اگر قصد سرمایه گذاری‌های بالا در بازار دیجیتال را دارند، باید تعداد کیف پول‌هایی که دارایی‌های خود را در آن ذخیره می‌کنند، افزایش دهند. همچنین برای کاهش ریسک دارایی‌های خود، کیف پول های خود را از شرکت‌های مختلف تهیه کنند.

این کارشناس اقتصادی در پایان تصریح کرد: اگر فردی قصد سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال در صرافی‌های خارج از کشور را دارد، باید به این نکته توجه کند که به هیچ عنوان نباید آی پی ایران در آن ذکر شود، زیرا حساب فرد بسته می‌شود که این بسته شدن حساب به تحریم‌ها باز می‌گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 430722

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =