پیش بینی قیمت فولاد و آهن در فروردین ۱۴۰۰/ مسکن گران خواهد شد؟

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران گفت: مازاد آهن و فولاد ثبات نسبی قیمتی برای این دو فلز را در سال ۱۴۰۰ به ارمغان خواهد آورد.

به گزارش صدای بورس، مصالح ساختمانی، زمین ۲ عامل تاثیر گذار بر تعیین قیمت نهایی مسکن است، در تهران قیمت زمین موثر ترین عامل تعیین قیمت مسکن است و با فاصله زیاد مصالح ساختمانی در رتبه دوم تاثیر گذاری قرار دارد. آهن و میلگرد، پروفیل و سایر مصالح ساختمانی به جز سیمان در چند سال گذشته افزایش قیمت چندین برابری را تجربه کرده و به تبع بر قیمت مسکن نیز تاثیر گذار بوده است. تحولات مسکن ۱۴۰۰ نیز تحت تاثیر مستقیم قیمت آهن و میلگرد است، پیش بینی ها از ثبات نسبی قیمت مصالح ساختمانی گزارش می دهد.

حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در ارتباط با پیش بینی تحولات قیمتی فولاد در چشم انداز کوتاه مدت  به صدای بورس، بیان کرد بازار آهن و فولاد بر اساس تجربیات سنوات گذشته در فروردین ماه از ثبات نسبی قیمتی  برخوردار بوده و در  اواخر فروردین و اردیبهشت ماه با توجه به افزایش هزینه ها و تغییرات در نرخ تمام شده تولیدات، شاهد افزایش قیمت اندک این کالا خواهیم بود 

مازاد آهن و فولاد و  ثبات نسبی قیمتی سال  ۱۴۰۰ 

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران  در ارتباط با پیش بینی تحولات قیمتی  آهن و فولادبلند مدت بیان کرد: با توجه به مقدار تولید و مصرف داخلی و با در نظر گرفتن مازاد تولید، بازار آهن و فولاد از ثبات نسبی در سال ۱۴۰۰ برخوردار خواهد بود و این ثبات بر قیمت مسکن نیز تاثیر مثبت خواهد گذاشت و مانع از افزایش قمیت آن به بهانه گرانی میلگرد و آهن خواهد شد.

بیشتر بخوانید:
طلا فروش ها ۹۹ پول پارو کردند؟ / از امانی کاری تا طلای ویترینی
۱۰ پیش بینی از بورس ۱۴۰۰/ سهامداران خرد بخوانند
 

ثبات در قیمت جهانی فولاد و آهن

وی با اشاره به تحولات قیمت جهانی فلزات اساسی تصریح کرد: تولید کنندگان اصلی فولاد در جهان  از جمله چین در پی حفظ بازار های خود بوده و باتوجه به آمارها و گزارشات ارائه شده قیمت های جهانی فولاد رشد چندانی نخواهد داشت.

مهمترین موضوع مورد توجه سال ۱۴۰۰

 رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران  در پاسخ به این پرسش که در فولاد و آهن مهمترین موضوعی که باید در سال ۱۴۰۰ مورد توجه قرار گیرد، چیست، بیان کرد: باتوجه به چشم انداز تعیین شده برای سال ١٤٠٤ و قابلیت های موجود در کشور برای تولیدآهن و فولاد، باید طبق برنامه ریزی پیش شده ضمن تامین مصارف مورد نیاز داخلی کشور بر اساس قیمت های منطقی از کارخانجات تولیدکننده حمایت و بازارهای خارجی خود را حفظ نماییم.

محبوبه قرمزچشمه

کد خبر 430605

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =