۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
قیمت جهانی طلا در ۹۹/۱۲/۲۹

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۹ درصد افزایش به ۱۷۴۳ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، افت ارزش دلار امروز سبب شده تا طلا برای خریدارانی که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند ارزان تر شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۹ درصد افزایش به ۱۷۴۳ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن با ۰.۶۸ درصد افزایش به ۱۷۴۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.

در حالی که فدرال رزرو در پایان نشست این هفته خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده و بر پایین نگه داشتن نرخ بهره تا سال ۲۰۲۳ تاکید کرده است و در شرایطی که با افزایش انتظارات تورمی اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا بالا رفته، قیمت فلز زرد روز جمعه شاهد افزایش بود.

بانک مرکزی آمریکا اعلام کرده که اقتصاد این کشور در مسیر ثبت سریعترین رشد حدود ۴۰ دلار گذشته قرار دارد، اما سیاستگذاران متعهد شده اند که به رغم بالا رفتن تورم، نرخ بهره را همچنان در نزدیکی صفر نگه دارند.

در اولین نشست چهره به چهره مقامات ارشد آمریکایی و چینی از زمان روی کار آمدن دولت بایدن که در آلاسکا برگزار شد دو طرف به شدت مواضع یکدیگر در خصوص مسائل مختلف داخلی و بین المللی را هدف انتقاد قرار دادند.

نتایج نظرسنجی رویترز نشان می دهد دو سوم شرکت های ژاپنی انتظار دارند بانک مرکزی این کشور افزایش نرخ بهره بلندمدت را محدود کند و نرخ آن را ثابت نگه دارند.

منبع: تسنیم

کد خبر 430486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =