۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
وال استریت قرمز شد

در حالی که بورس های آسیایی و اروپایی رشد خوبی را تجربه کردند، همه شاخص های مهم بورسی آمریکا ریزش کردند.

به گزارش صدای بورس، چین و آمریکا که در روزهای اخیر در مسیر افزایش تنش ها قرار داشتند بر سر برگزاری یک نشست مشترک بین مقامات ارشد دو کشور در آلاسکا به توافق رسیدند. این نخستین ملاقات حضوری دو طرف پس از روی کار آمدن دولت بایدن خواهد بود و پس از آن انجام می شود که بسیاری از مقامات دولت بایدن بار دیگر روی مواضع ضد چینی این کشور تاکید کرده بودند. دو دوره ریاست جمهوری ترامپ جنگ تجاری بین دو طرف از اصلی ترین دلایل ریزش شدید بازارهای بورس و کاهش رشد اقتصاد جهانی بود که در نهایت به فاز نخست توافق تجاری ختم شد. 

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها ریزشی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۱۹ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۲ هزار و ۹۵۳.۵۶ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۱.۱۸ درصد ریزش تا سطح ۳۹۳۲.۳۶ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۲.۵۹ درصد کاهش در سطح ۱۳ هزار و ۱۷۱.۹۱ واحدی بسته شد.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با افزایش ۱.۰۱ درصدی تا سطح ۳۰ هزار و ۲۱۶.۷۵ واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۱.۲۸ درصد بالا رفت و در سطح ۲۹ هزار و ۴۰۵.۷۲ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" افزایش ۰.۸ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۱۴۱.۷۷ واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۷۳ درصد ریزش و ایستادن در سطح ۶۷۴۱.۹۵ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۲۵ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۶۷۷۹.۸۶ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با صعود ۰.۲۳ درصدی و ایستادن در سطح ۱۴ هزار و ۷۷۵.۵۲ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۱.۱۳ درصدی در سطح ۶۰۶۲.۷۹ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۲۹ درصد بالا رفت و به ۸۶۲۴.۶۰ واحد رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 430482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =