بیت کوین به افزایش تقاضای دلار حساس است

استراتژیست‌های بانک آمریکا تخمین می‌زنند ۹۳ میلیون دلار جریان خالص سرمایه‌گذاری در بیت کوین، یک درصد قیمت آن را افزایش می‌دهد.

به گزارش صدای بورس به نقل از بلومبرگ، سرمایه‌گذاری‌های بزرگ‌تر در بیت‌کوین می‌تواند قیمت آن را تا حد قابل‌توجهی تغییر دهد. ارزش بزرگترین ارز مجازی جهان از ابتدای ۲۰۲۱ تا حالا دو برابر شده که نتیجه سرمایه‌گذاری موسسات و سرمایه‌گذاران مستقل مانند شرکت تسلا بوده است. تسلا ۱.۵ میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است. استراتژیست‌های جی پی مورگان تخمین می‌زنند جریان سرمایه‌های سازمانی در بیت کوین ۲۰ درصد از نظر دلاری در سه ماهه اول ۲۰۲۱ نسبت به فصل قبل افزایش یافته باشد، در حالیکه سرمایه‌گذاری شرکتهای مستقل ۹۰ درصد بالا رفته است. این سرمایه‌گذاری‌ها قیمت بیت‌کوین را بیشتر از سایر سرمایه‌ها افزایش می‌دهد.

 استراتژیست‌های بانک آمریکا طی یادداشتی در روز چهارشنبه نوشتند:«بیت کوین تا حد زیادی به افزایش تقاضای دلار حساس است. ما تخمین می‌زنیم ۹۳ میلیون دلار جریان خالص سرمایه‌گذاری در بیت کوین، یک درصد قیمت آن را افزایش می‌دهد در حالی که همین رقم برای طلا حدود دو میلیارد دلار یعنی ۲۰ برابر بالاتر است. همین تحقیقات در مورد سود ۲۰ ساله خزانه داری آمریکا نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری هم تاثیر خاصی بر قیمت آن نمی‌گذارد.د

بیت کوین به عنوان جایگزینی دیجیتال برای طلا یا یک سرمایه‌گذاری ایمن در برابر تورم، روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند.  در یادداشت تحلیلگران بانک آمریکا آمده است از آنجایی که ۹۵ درصد کل بیت کوین‌های موجود متعلق به ۲.۴ درصد از مخاطبان با بالاترین تعادل منابع مالی است، نمی‌توان از آن به عنوان یک مکانیزم پرداخت یا حتی یک محرک سرمایه‌گذاری استفاده کرد.

 این احتمال هم وجود دارد که بخشی از افزایش قیمت این سرمایه وابسته به شرایط بازار در حال حاضر باشد.

 یک عامل دیگر افزایش دهنده قیمت بیت کوین این است که بیشتر سازمان‌های دارنده آن در واقع فقط بیت کوین را خریداری می‌کنند و آن را نمی‌فروشند. بنابراین دلیل اصلی افزایش قیمت این ارز مجازی در سال‌های اخیر مخصوصا ۲۰۲۰ افزایش جریان سرمایه به آن بوده است.

منبع : تسنیم

کد خبر 430476

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =