۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
«توسن» در مسیر بورس

شرکت توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن)، یکی از شرکت‌های فعال و موفق در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت کشور از ورود خود به بازار سرمایه خبر داد.

توسن در سال ۱۳۷۸ با هدف ایجاد بستری مستقل و بومی برای طراحی و تولید محصولات و راهکارهای نوین در عرصه‌های مختلف فناوری اطلاعات مانند بانکداری و دولت الکترونیک تاسیس شد. این شرکت تا سال ۱۳۸۷ تحت عنوان "کیش ویر" فعالیت می کرد و پس از آن با نام "توسن" به ارائه خدمات متنوع فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری کشور و سازمان های دولتی پرداخته است.

در سال های گذشته راهکارهای شرکت توسن در بسیاری ازطرح های مهم و راهبردی ملی فناوری اطلاعات کشور همچون طرح سبد کالا مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین محصولات این شرکت در اغلب بانک های دولتی و خصوصی و موسسات مالی و اعتباری کشور عملیاتی شده و در حال بهره برداری است.

توسن تاکنون توانسته است که راهکارها و محصولات خود را به بیش از 6 کشور جهان صادر نموده و به مرحله بهره‌برداری رساند. این شرکت همچنین به عنوان شرکت صادرکننده نمونه ملی حوزه فناوری اطلاعات کشور در سال 1399 برگزیده شد.

توسن به عنوان یک نشان تجاری خوش‌نام ملی در ارائه راهکارهای بانکی و پرداخت شناخته می شود و این موفقیت نتیجه تلاش بیش از 2800 نفر از متخصصین جوان کشور است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت توسن، در آستانه ورود توسن به بیست و دومین سال فعالیت خود و بر اساس مصوبات مجمع عمومی سال ۱۳۹۷ این شرکت و پذیرفته شدن در هیات پذیرش بازار اول فرابورس در آذرماه سال جاری ، مقدمات ورود شرکت توسن به بازار سرمایه فراهم شده و این شرکت دانش بنیان تولیدی با سرمایه ۲۰۴۰ میلیارد ریال به عنوان دویست و سی و هشتمین نماد معاملاتی و شصت و هشتمین شرکت در بازار اول ثبت شده است و به زودی عرضه اولیه این شرکت با نماد «توسن» در بازار اول فرابورس به انجام خواهد رسید.

کد خبر 430335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =