این طرف سال طلا بخریم یا سال ۱۴۰۰؟

قیمت طلا با ۵ درصد نوسان خواهد بود، هر گرم طلای ۱۸ عیار در صورت ثبات دلار، در کانال یک میلیون تا یک میلیون و ۳۰ هزار تومان خواهد ماند.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز تا ساعت ۱۲:۳۰ برابر با یک میلیون و ۴۷ هزار تومان معامله شد. دلار ۲۴ هزار و ۱۸۰ تومان و سکه بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۴۴۷ هزار تومان ، سکه طرح جدید یک میلیون و ۷۷۷ هزار تومان معالمه شد.

آیت محمد ولی،‌ رئیس اتحادیه طلا و جواهر در ارتباط تحولات بازار طلا در هفته باقی مانده اسفند در  گفت‌وگو با صدای بورس اظهار کرد: تحولات قیمت طلا اثرپذیری مستقیم از بازار ارز دارد. قیمت طلا نسبت به هفته پیش کاهش یافته است. هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز ۲۳ اسفند برابر با یک میلیون و ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان در حال معامله است. پیش بینی می‌شود، قیمت طلا تا پایان هفته ۵ درصد نوسان داشته باشد و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار بین یک میلیون تا یک میلیون و ۳۰ هزار تومان معامله شود.

بهترین زمان خرید سکه و طلا

وی در پاسخ به این پرسش که بهترین زمان خرید سکه و طلا چه زمانی است، بیان کرد: این پرسش متداول است که آیا برای خرید طلا و سکه صبر کنند و یاخرید خود را به سال ۱۴۰۰ موکول کنند، در پاسخ باید گفت کسانی که نیاز به طلا دارند ۲ طرف سال فرقی ندارند، چرا که بازار به سمت و سوی آرامش در حرکت است، تلاش است قیمت طلا و دلار حفظ شود و افزایشی نداشته باشد.

بیشتر بخوانید: 
آنچه در سال ۱۴۰۰ مدیران معدنی باید در نظر بگیرند
سهامداران بکام صبر کنند/ افزایش ۱۱۳ درصدی تولید در سال جاری
 

وی افزود: ورود به بازار طلا و سکه نباید با دید کوتاه مدت و مقطعی انجام شود، چرا که روند  نوسانات این فلز گرانبها در کوتاه مدت ممکن است یک بار سود و بار دیگر زیان برای سرمایه گذار آن به همراه داشته باشد. توصیه برای ورود به بازار طلا و سکه حضور در بازار مصنوعات  و صادرات آن است.

صادرات مصنوعات طلا پرسود است

وی در ادامه بیان کرد: بازار صادرات مصنوعات طلا به کشورهای خارجی آزاد است و سرمایه گذاران در این زمینه می‌توانند فعالیت کنند. هر کشوری که برای طلا مشتری داشته باشد با هر عیاری که آن کشور سفارش دهد، آزاد است و تولید و صادرات مصنوعات هم اشتغال زادیی و هم درامد زایی به همراه دارد.

مبحبوه قرمزچشمه

کد خبر 430103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =