عباس ترابی به دیار باقی شتافت/ وداع زود هنگام

عباس ترابی کارشناس بازار سرمایه عصر امروز به دیار باقی شتافت. وی مدیرعامل مؤسسه آموزشی گروه مالی و مدیریت سرمایه‌گذاری شریف بود.

 به گزارش صدای بورس، عباس ترابی کارشناس بازار سرمایه عصر امروز به دیار باقی شتافت.

وی دانش آموخته رشته مهندسی انرژی مقطع دکتری دانشگاه صنعتی شریف در سال 1393 است. ایشان به مدت 10 سال مدیریت آموزش گروه مالی و سرمایه­ گذاری مرکز مطالعات دانشگاه شریف را بعهده داشت و سالانه بیش از 100 عنوان کارگاه آموزشی در حوزه مالی و سرمایه ­گذاری برای سازمانها و نهادهای مختلف کشور طراحی و اجرا کرده اند. همچنین مسوولیت کمیته آموزش در هفت دوره متوالی کنفرانس بین­المللی توسعه نظام تامین مالی (از سال 1388 تا 1393)، دوره‌های سوم و چهارم کنفرانس تامین مالی شهری بر عهده ایشان بود.

ترابی مدیرعامل مؤسسه آموزشی گروه مالی و مدیریت سرمایه‌گذاری شریف بود. این مجموعه  ۱۵ ساله در آموزش مالی و سرمایه‌گذاری در ایران تجربه دارد و جزو اولین مؤسسات تخصصی در این حوزه در ایران است.

عباس ترابی در هم‌اندیشی نیاز آموزش و فرهنگ‌سازی بازار سرمایه ایران که ۲۴ آذر98 در مجموعه نیکان رسانه با همراهی بزرگان بازار سرمایه برگزار شد، بیان کرد: با قاطعیت می‌توان گفت سطح دانش و آموزش بسیار در بازار سرمایه رشد داشته و افراد و کارشناسان به مراتب خبره‌تری وارد بازار شده اند. بخشی از این موضوع می‌تواند به واسطه گسترش رشته‌های مالی در دانشگاه‌ها، فعالیت مؤسسات آموزشی حرفه‌ای و همچنین رشد و توسعه مناسب ابزارها و زیرساخت‌ها در بازار سرمایه مرتبط باشد.

وی در نشست مذکور یاد آور شد:  با دانش قدیمی افراد نمی توانند از فرصت‌های جدید ایجاد شده در بازار کسب سود کرد. در عین حال یک ایراد اساسی به مقوله آموزش در بازار به خصوص در حوزه آموزش‌های تخصصی وارد است و آن هم سینوسی بودن روند فراگیری است که درزمان‌های رکود تمایل به کسب مهارت بیشتر به شدت کاهش می‌یابد! البته این موضوع بیشتر ریشه در کاهش سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در بخش آموزش نیروی انسانی دارد. از طرفی باید اشاره کنم که بخش آموزش حرفه‌ای با فرهنگ‌سازی تفاوت جدی دارد.

ترابی در پایان سخنان خود اظهار کرده بود: خبر خوب در این زمینه این است که روند مشتریان ما نشان می‌دهد که افراد به اهمیت سرمایه‌گذاری روی خود در جهت ارتقای توانمندی‌هایشان پی برده اند و اکنون بیش از ۶۰ درصد مشتریان ما با هزینه شخصی در دوره‌ها شرکت می‌کنند. این از دیدگاه بنده یک رشد محسوب می‌شود. به نظر می‌رسد برای رشد همه جانبه مدیران شرکت‌های فعال در بازار همه باید توجه ویژه‌ای به تربیت و توانمندسازی نیروی انسانی خود و سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش و به روز نگه داشتن آنها کنند.  مجموعه نیکان رسانه بازار سرمایه و پایگاه اطلاع رسانی صدای بورس ضایعه درگذشت این مدیر با سابقه را به اهالی بازار سرمایه و خانواده وی تسلیت عرض می نماید.

کد خبر 429518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 3
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • فائزه حسینی IR ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
    0 0
    روحشان شاد ویادشان گرامی باد