۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
جا به جایی بزرگان دنیا

شرکت تلفن و تلگراف نیپون (معروف به NTT) شرکت مخابرات ژاپنی است که مقر اصلی آن در توکیو قرار دارد. این شرکت در آگوست 1952 به عنوان یک شرکت دولتی تاسیس شد.

سرمایه بازار به ارزش دلاری سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اشاره دارد. در اینجا، تغییر ارزش بازار چندین شرکت بزرگ جهان از 1984 تا فوریه 2021 به نمایش درآمده است.
آی بی ام (شرکت بین‌المللی ماشین‌های اداری) شرکت چندملیتی آمریکایی است که مقر اصلی آن در نیویورک قرار دارد و در 170 کشور جهان فعالیت می‌کند.
تویوتا موتور، شرکت خوروسازی چندملیتی ژاپنی است.
شرکت اکسون موبیل، شرکت چندملیتی نفت و گاز آمریکایی است که مقر اصلی آن در تگزاس قرار دارد. این شرکت در نوامبر 1999 از ادغام دو شرکت اکسون و موبیل شکل گرفت.
شرکت جنرال الکتریک، شرکت چندملیتی آمریکایی است که در نیویورک فعالیت می‌کند و مقر اصلی آن در شهر بوستون قرار دارد.
هوانوردی، بهداشت، برق، انرژی نوشونده، صنعت دیجیتال، افزودنی‌های خوراکی، سرمایه‌گذاری خطرپذیر و تامین مالی حوزه های فعالیت این شرکت را تشکیل می‌دهند.
شرکت تلفن و تلگراف نیپون (معروف به NTT) شرکت مخابرات ژاپنی است که مقر اصلی آن در توکیو قرار دارد. این شرکت در آگوست 1952 به عنوان یک شرکت دولتی تاسیس شد.
مایکروسافت یک شرکت چندملیتی آمریکایی فعال در حوزه فناوری است که مقر اصلی آن در واشنگتن قرار دارد. تولید، فروش و پشتیبانی نرم‌افزارهای کامپیوتری، لوازم مصرفی الکترونیکی، کامپیوترهای شخصی و خدمات مرتبط از جمله فعالیت‌های این شرکت به شمار می‌رود. این شرکت در سال 1975 به دست بیل گیتس و پل آلن تاسیس شد.
اپل، شرکت چندملیتی فناوری آمریکایی است که مقر آن در کالیفرنیا قرار دارد. این شرکت در حوزه‌های طراحی، تولید و فروش لوازم مصرفی الکترونیکی، نرم‌افزار کامپیوتر و خدمات آنلاین فعال است. استیو جابز، استیو ووزنیاک و رونالد وین این شرکت را در سال 1976 تاسیس کردند.
سعودی آرامکو، شرکت نفت و گاز دولتی عربستان سعودی است.

کد خبر 429318

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =