۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
دلار صعود کرد

در حالی که دلار ارزش خود را پیدا می‌کرد، یورو و پوند بیشترین ریزش را داشتند.

به گزارش صدای بورس، دلار به طور متوسط حدود هفت درصد ارزش خود را مقابل سبد ارزهای مهم جهانی از دست داد اما انتظار می رود روزهای بهتری در انتظار دلار باشد؛ چرا که چشم انداز اقتصادی آمریکا رو به بهبود است و تیم جدید مدیریت وزارت خزانه داری نیز مخالف تضعیف دلار محسوب می شود.

بانک مرکزی آمریکا احتمالا نرخ بهره را در نزدیکی صفر درصد حفظ خواهد کرد اما زمزمه هایی از امکان رسیدن نرخ بهره به سطح منفی در انگلیس به گوش می رسد. بانک مرکزی انگلیس پیش بینی کرده است رشد سه ماهه نخست امسال اقتصاد این کشور منفی چهار درصد باشد  و روند احیای اقتصاد تا پایان سال به طول بینجامد.

شاخص دلار

 شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۸۵ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۰.۸۹۳ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۹۹ دلار اعلام شد. (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است.)

ارزهای آسیایی

 در معاملات بازارهای ارزی آسیایی، هر دلار با ۰.۲۸ درصد افزایش به ۱۰۶.۶۱۳ ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱.۲۹۵ دلار مبادله شد. همچنین نرخ برابری دلار معادل ۶.۴۷۵ یوان چین اعلام شد.

ارزهای اروپایی

در تازه‌ترین دور از معاملات، پوند با ۰.۶۶ درصد کاهش نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۳۹۴ دلار مبادله شد. یورو ۰.۹۲ درصد پایین رفت و با ورود به کانال ۱.۲۰ به ۱.۲۰۷ دلار رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 429220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =