مهمترین اخبار اقتصادی و بورسی امروز ۱۴ بهمن ۹۹

رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که فقط در کشور ما اتفاق می‌افتد و در هیچ جای دنیا سابقه ندارد.

بازار سهام افت سنگین دیگری را تجربه کرد. امروز شاخص کل بورس با ۲۸ هزار و ۲۳۸ واحد افت به سطح یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۴۲۸ واحد کاهش یافت.

سهام عدالت همپای بازار کاهش قیمت را تجربه کرد. امروز ارزش سبد ۵۰۰ هزار تومانی سهام عدالت به ۸۹ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال رسید.

صورت دارا یکم هنوز از سیلی صف‌های فروش سرخ است. در پایان معاملات امروز قیمت صندوق واسطه‌گری مالی یکم به ۱۴۵,۱۹۰ ریال کاهش پیدا کرد.

صندوق پالایشی یکم در آتش افتاده و می‌سوزد. در پایان معاملات امروز، قیمت پالایش به سطح ۸۲,۸۶۰ ریال افت کرد.

امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۱۰۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش وام خرید دردی از مردم در بازار مسکن درمان نمی‌کند و افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت مسکن، محصول کوتاهی‌ وزیر سابق راه است.

وزیر صمت گفت: روند قیمت‌ها کاهشی است البته در بخش توزیع مشکل وجود دارد که مقرر شده بازرسان برای جلوگیری از بروز تخلف و احتکار به طور ویژه ورود کنند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که فقط در کشور ما اتفاق می‌افتد و در هیچ جای دنیا سابقه ندارد.

فناوری نانو یکی از مهمترین تکنولوژی‌های روز جهان است که می‌تواند در توسعه اقتصادی و تجاری یک کشور نقش بسزایی داشته باشد. اما ایران در تجاری سازی این فناوری عملکرد مناسبی نداشته است.

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در شرایط فعلی بازگشت پیش‌بینی سود هر سهم تنها سبب سردرگمی بازار، فساد و زد و بند پشت پرده خواهد شد.

شرکت پتروشیمی خراسان از شروع مجدد فعالیت بعضی از واحدهای تولیدی این شرکت خبر داد.

شرکت تولیدی گاز لوله مجموع مبلغ سود خالص برآوردی شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ را معادل ۱۸۲،۵۳۶ میلیون ریال و سود پیش‌بینی شده هر سهم را ۸۱۱ ریال اعلام کرد.

شرکت تولید مواد اولیه داروپخش میزان سود خالص شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ را معادل ۲،۹۵۱،۵۷۱ میلیون ریال و سود پیش‌بینی شده هر سهم را ۴.۱۲۸ ریال اعلام کرد.

کد خبر 427802

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =