اجرای ۲۲۰۰ پروژه در حوزه میراث فرهنگی در دولت تدبیر و امید

رئیس جمهور گفت: اجرای ۲۲۰۰ پروژه در دولت دوازدهم و طرحهایی بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد تومان دراین دولت در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، کاری بزرگ است که انجام شده است.

به گزارش صدای بورس، حسن روحانی، رئیس جمهور امروز سه شنبه در مراسم بهره برداری از ۱۸۳ پروژه وزارت آموزش و پرورش و ۱۳۵ پروژه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در حوزه آموزش نیز امسال کارهای بزرگی انجام شده که از جمله آنها می توان به افتتاح  بیش از ۲هزار و ۴۰۰ پروژه آموزشی شامل بهره برداری از ۱۴هزار و ۸۶۳ کلاس درس اشاره کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه آموزش و پرورش بخش بسیار مهمی هست که امروز یک جمعیت ۱۴ میلیونی در آن مشغول تحصیل هستند، گفت: به دلیل تعطیلی مدارس سال سختی بر دانش‌آموزان گذشت. اگر چه دانش آموزان از طریق سامانه شاد توانستند از تحصیل بهره‌مند شوند، اما شرایط مناسبی برای دانش آموزان فراهم نبود.

روحانی با اشاره به اینکه هر چه جلو می‌رویم امیدواری به اینکه شرایط مناسب‌تر شود، بیشتر می‌شود، اضافه کرد: به محض اینکه واکسناسیون در ایران آغاز شود حتما شرایط بهتری را خواهیم داشت. امیدوارم قبل از پایان سال ۹۹ و حتی در همین بهمن‌ ماه بتوانیم واکسیناسیون را شروع کنیم.

رئیس جمهور اظهار داشت: از همه عزیزانی که این فضاهای ورزشی دانش‌آموزی را ایجاد کردند، تشکر می‌کنم چرا که این امکانات می‌تواند فضای بسیار پرنشاطی را برای دانش‌آموزان به وجود بیاورد.

روحانی با بیان اینکه امسال کارهای بزرگی در بخش آموزش و پرورش شده است،‌ تصریح کرد: امسال بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ پروژه آموزشی و ۱۴ هزار و ۸۶۳ کلاس افتتاح شده است. این نشان می‌دهد که در آموزش و پرورش علاوه بر فعالیت‌های مربوط به تدریس از طریق فضای مجازی، فضاهای آموزشی و ورزشی دانش‌آموزی نیز بازسازی و نوسازی می‌شود.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود گردشگری را بخشی بسیار مهم در فرهنگ توصیف و تصریح کرد: بخش گردشگری همچنین فضای بسیار خوبی برای اقتصاد کشور است. گردشگری پس از مسکن و صنایع غذایی سومین یا چهارمین بخش مهم اقتصاد است. وقتی جایی مرکز گردشگری ‌شد، این گردشگری تبدیل به پیشران توسعه آن منطقه می‌شود.

روحانی آمار ارائه شده از سوی وزیر گردشگری مبنی بر ۲ برابر شدن تعداد گردشگر در سال‌های اخیر را بسیار حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته به این صنعت خیلی فشار آمد و بخش‌های گردشگری دچار مشکل شدند. دولت تا حدی که توانست به اینها یاری رساند و کمک کرد اما امیدواریم سال آینده و مخصوصا از تابستان شرایط کاملا متفاوت شود و گردشگری بتواند متحول شود.

رئیس جمهور گفت: در دولت دوازدهم مجموعاً بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ پروژه گردشگری به ارزش بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان افتتاح شده است و ۶۷۰ باب هتل در حال ساخت هستند که بخشی از اینها در این دولت به اتمام می‌رسد. همچنین در این دولت ۲۰۳ موزه افتتاح شده که این تحول بسیار بزرگی است.

منبع: پایگاه خبری ریاست جمهوری

کد خبر 427721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =