۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
قیمت جهانی طلا ۱۴ بهمن ۹۹

امروز ۱۴ بهمن ماه ۹۹ قیمت هر اونس طلا با ۰.۲۹ درصد کاهش به ۱۸۵۵ دلار و ۲۹ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۹ درصد کاهش به ۱۸۵۵ دلار و ۲۹ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل با ۰.۳۳ درصد کاهش به ۱۸۵۷ دلار و ۷۰ سنت رسید.

در حالی که سرمایه گذاران پس از رشد قیمت های جلسه گذشته در بازار فلزات گرانبها اقدام به برداشت سود کرده اند، و در حالی که جمهوری خواهان تلاش دارند رقم بسته محرک مالی پیشنهادی بایدن را پایین بیاورند، قیمت طلا و نقره امروز شاهد کاهش بود.

قیمت فلز نقره نیز که روز دوشنبه با ۷.۳ درصد جهش به ۳۰ دلار و ۳ سنت یعنی بالاترین رقم از فوریه ۲۰۱۳ رسیده بود، امروز با ۱.۵ درصد افت به ۲۸ دلار و ۵۴ سنت رسید.

ادوارد میر تحلیلگر بازار فلزات گرانبها در این باره گفت: «این واقعیت که قیمت نقره به تنهایی و بدون افزایش مشابه در سایر فلزات گرانبها و صنعتی اینگونه بالا رفته و نشان می دهد که این رشد قیمت دوام نخواهد داشت و قیمت به شدت افت می کند.»

عامل دیگر افت قیمت نقره این بود که برخی از اعضای شبکه اجتماعی ردیت از تجارت خرد خواستند تا دست از معامله بردارند. تحلیلگران انتظار دارند نوسانات در بازار نقره در روزهای آتی نیز ادامه داشته باشد.

قیمت فلز پلاتین هم امروز با ۱.۵ درصد کاهش به ۱۱۱۰ دلار و ۷۷ سنت رسید. قیمت فلز پالادیوم هم با ۰.۳ درصد رشد به ۲۲۵۳ دلار و ۳ سنت رسید.

به گفته کایل رویدا، تحلیلگر آی جی مارکت، رفتار دیوانه وار بازار در این روزها سبب شده تا امکان پیش بینی تحولات قیمت بسیار پایین بیاید.

منبع: تسنیم

کد خبر 427715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =