۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
جدال در صف‌های خرید و فروش

پیش‌بینی‌هایی که در هفته گذشته با دلار محدوده ۱۵ هزار تومان انجام می‌شد این هفته با نرخ ۳۰ هزار تومان انجام ‌می‌شود، اگر فشار فروش تعدادی از سهم‌ها به پایان برسد، شاخص به سطح حمایتی محکمی خواهد رسید.

حسام بصیری،کارشناس بازار در گفتگو با صدای بورس:
این هفته بازار با ابهام تعیین رییس سازمان بورس فعالیت خود را آغاز کرد که در نهایت سه‌شنبه دهقان دهنوی که یکی از افراد با سابقه در دانشگاه، امور اقتصادی و صنایع مختلف است به عنوان رییس جدید منصوب شد.
در رابطه با رییس قبلی نیز باید گفت وی مردی از جنس بازار، فنی و ‌تکنیکال بود اما جدال سختی که بین وزارتخانه‌های مختلف و بورس شکل گرفته بود کار را دشوار کرد. به نظر ‌می‌رسد امروزه بازار سرمایه بیشتر نیازمند روابط است.
دلار بازگشت و نرخ بالای ۲۴ تومان آن سیگنالی برای بازار است. پیش‌بینی‌هایی که در هفته گذشته با دلار محدوده ۱۵ هزار تومان انجام می‌شد این هفته با نرخ ۳۰ هزار تومان انجام ‌می‌شود، اگر فشار فروش تعدادی از سهم‌ها به پایان برسد، شاخص به سطح حمایتی محکمی خواهد رسید .
یکی از پر توجه‌ترین گروه‌ها، خودرو است که گزارش‌های خوبی ارایه داده است. قیمت داخلی فولاد به ۱۰ میلیون تومان رسیده اما فاجعه این است که ذوب آهن با ارزشی بین ۲ تا ۳ میلیارد دلار در ۹ ماهه حدود هزار میلیارد سود ساخته است اما شرکتی مثل کویر با سرمایه کمتر از ۲۰۰ میلیون دلار سود ۱۳۰۰ میلیاردی داشته است که نشان دهنده قیمت‌گذاری‌ها و سیاست‌گذاری‌های اشتباه در حوزه فولاد است.
در هفته گذشته، شستا پر معامله بود و به نظر می‌رسد که تجدید ارزیابی‌های آن شروع شده است؛ شاید nav خیلی ارزش قابل توجهی نداشته باشد اما تجدید ارزیابی می‌تواند کمک بسزایی برای آنان باشد.

کد خبر 427447

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =