«بپیوند» در آستانه ورود به ضرر/ عرضه اولیه‌ها دیگر سودده نیستند

شرکت برق و انرژی پیوندگستر پارس یکی از عرضه اولیه‌های شهریور امسال بود. اما با گذشت کمتر از ۵ ماه هم اکنون در آستانه ورود به ضرر است.

 به گزارش صدای بورس، شرکت برق و انرژی پیوندگستر پارس با نماد «بپیوند» ۱۲ شهریور ۹۹ به عنوان عرضه اولیه وارد بازار اول فرابورس شد. در آن روز با قیمت هر سهم ۱۸،۵۰۰ ریال به هر کد متقاضی واگذار شد. امروز بعد از چند روز پیاپی کاهش قیمت، ارزش هر سهم این نماد به ۱۹,۳۶۶  ریال رسیده است و سهامداران آن هیچ امیدی به حمایت ندارند. از ۱۹ آذر که روند نزولی سهم شروع شده تنها در ۲۳ روز کاری بیش از ۴۵ درصد از ارزش سهم از دست رفته است. موضوعی که این روزها مطرح است روش ارزش‌گذاری شرکت‌های عرضه اولیه است و بسیاری از فعالان این ابهام را دارند که شاید عرضه اولیه ها گرانتر از ارزش واقعی آن فروخته می‌شوند. این ابهامات باعث شده است سهامداران این نماد در تماس با صدای بورس اعتراض خود را اعلام کند.
سهامداران این شرکت اعلام کردند که این سهم طی چند روز گذشته روند منفی به خود گرفته و در حال ورود به محدوده ضرر است. بیش از این نیز عرضه‌ اولیه‌های دیگری از جمله سیتا، امین، بگیلان و .... به قیمت عرضه اولیه خود و یا حتی پایین تر از قیمت عرضه اولیه رسیدند. به نظر می رسد که عرضه اولیه‌ها نیز گرفتار روند بد بازار شده‌اند و دیگر سودده نیستند.

امروز «بپیوند» از صبح روند نزولی داشت تا اینکه ساعت ۱۰:۴۴ به صف فروش نشست.  در مجموع بیش از ۱۹ میلیون سهم با ارزش ۳۸۲ میلیارد ریال معامله شد که سهم حقیقی‌ها در سمت خرید ۹۴ درصد و در سمت فروش ۹۸ درصد بود. بر همین اساس امروز شاهد ورود ۱۷ میلیارد پول حقوقی به نماد بودیم. 

کد خبر 426111

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • سبقت گرفتگان هفته

    سبقت گرفتگان هفته

    نمادهایی در هفته گذشته در تابلو معاملاتی بورس و فرابورس بیشترین و کمترین بازدهی را برای سهامداران خود به دنبال داشته‌اند.

  • بازدهی عرضه اولیه‌های ۹۹ چقدر شد؟

    بازدهی عرضه اولیه‌های ۹۹ چقدر شد؟

    تعداد نمادهای عرضه اولیه شده در سال جاری با ۳ عرضه اولیه که در پاییز اتفاق افتاد به ۲۳ نماد رسید. بازدهی نمادهای عرضه اولیه شده در سال جاری چگونه بوده است؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =