قیمت جهانی نفت در بیستم دی ۹۹

در پایان معاملات روز جمعه قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با یک دلار و ۶۱ سنت معادل ۳ درصد رشد به ۵۵ دلار و ۹۹ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۶۱ سنت معادل ۳ درصد رشد به ۵۵ دلار و ۹۹ سنت رسید و رشد هفتگی ۸.۱ درصدی را تجربه کرد. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۴۱ سنت معادل ۲.۸ درصد رشد به ۵۲ دلار و ۲۴ سنت رسید و شاهد رشد هفتگی ۷.۷ درصدی بود.

بر اساس این گزارش، به دنبال تعهد عربستان مبنی بر کاهش بیشتر تولید و رشد قابل توجه شاخص ها در بازارهای بورس مهم جهان قیمت نفت روز جمعه به بالاترین رقم در طی حدود یک سال گذشته رسید و رشد هفتگی ۸ درصدی را به ثبت رساند.

عربستان این هفته متعهد شد که به صورت داوطلبانه تولید نفت خود در ماه های فوریه و مارس را یک میلیون بشکه دیگر کاهش دهد. این بخشی از توافقی است که بر اساس آن اکثر اعضای گروه اوپک پلاس تولید خود را افزایش نخواهند داد.

عربستان در نشست هفته گذشته با برخی از اعضای اوپک پلاس که خواهان افزایش تولید بودند اختلاف نظر داشت. اما در نهایت توافقی حاصل شد که به روسیه و سایر تولید کنندگان اجازه می دهد تولید خود را افزایش دهند و این سعودی ها هستند که باید تولید خود را محدود نمایند.

به گفته تحلیلگران اگر تقاضا برای انرژی به دلیل کرونا همچنان محدود باقی بماند، قیمت نفت ممکن است در ماه های آینده اصلاح شود. اقدامات محدود کننده در زمینه سفر و سایر فعالیت های اقتصادی در سراسر جهان با هدف مهار ویروس کرونا تقاضا برای نفت را به شدت کاهش داده و چشم انداز ترمیم تقاضا در نیمه نخست سال را تضعیف ساخته است.

جان کیلداف تحلیلگر بازار نفت در موسسه اگین کپیتال در نیویورک گفت: «این هفته عربستان تلاش ها برای کنترل بازار را افزایش داد و کوشید قیمت ها را تثبیت کند... به نظر می رسد که آنها بار دیگر مصمم به بالا بردن قیمت نفت هستند.»

آمارهای موسسه بیکر هاگز نشان می دهد تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا برای هفتمین هفته متوالی افزایش داشته و با اضافه شدن ۸ سکو تعداد سکوهای فعال به ۲۷۵ عدد رسیده که بالاترین رقم از ماه مارس تاکنون است.

منبع: تسنیم

کد خبر 425877

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • قیمت جهانی نفت ۹۹/۱۰/۲۶

    قیمت جهانی نفت ۹۹/۱۰/۲۶

    امروز ۲۶ دی ماه ۱۳۹۹ قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۴۶ سنت معادل ۰.۸۲ درصد کاهش به ۵۵ دلار و ۹۶ سنت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =