نگاه بازار سرمایه به آینده است/ سود قابل قبولی نصیب سرمایه گذاران خواهد شد

مصطفی صفاری گفت: در تحلیل بازار سرمایه، نقدشوندگی و حجم بازار اهمیت بیشتری داشته است

به گزارش صدای بورس، مصطفی صفاری، مدیرعامل سبدگردان سرمایه ایرانیان با اشاره به افزایش چشمگیر حجم معاملات در  بازار سرمایه افزود: آمارها حکایت از بازگشت مجدد پول به بورس دارد؛ به ویژه آنکه بازارهای موازی همچون خودرو، مسکن و  طلا به مرور وارد دوران طولانی رکود می شوند .

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: زمان افزایش سرمایه گذاری در بازار سرمایه فرا رسیده است و با توجه به گزارش های قابل قبول شش ماهه در بسیاری از شرکت ها، حجم نقدینگی  در کشور، و دستور العمل های جدید بازار سرمایه از جمله الزامات بازارگردانی، ممنوعیت معاملات الگوریتمی و محدود شدن سفته بازی ، انتظار این است که بازار به سمت مثبت تغییر جهت دهد.

وی تصریح کرد: عایدی بسیاری از شرکت های بورسی در نیمه اول امسال به اندازه کل سال گذشته بوده که این اتفاق، نوید بخش جریانی مثبت در آینده بازار سرمایه است.

به گفته صفاری، برخی سرمایه‌گذاران که به‌تازگی وارد این بازار شده بودند، به دلیل ناآگاهی از ویژگی‌های بازارسرمایه، نقدینگی خود را با هدف سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت وارد بورس کرده بودند که این رویکرد اشتباه سبب هیجانی شدن رفتار آنان در مواجهه با روند منفی بازار شده بود.

وی با بیان اینکه بی توجهی به این موضوع عامل اصلی نوسان های اخیر شاخص است، اظهار داشت: زمان اصلاح قیمت سهام، سرمایه گذاران غیر حرفه ای بدون اینکه تحلیل صحیحی از قیمت واقعی سهم داشته باشند با عرضه های هیجانی  موجب  کاهش شاخص می شوند، در حالی که عوامل بنیادی چنین کاهشی را اعلام نمی کنند .

این کارشناس بازار سرمایه،  ورود هیجانی مردم به بورس را موجب منفی شدن سیر صعودی بازار دانست و افزود: بازار سرمایه همواره نگاهی به آینده دارد و سرمایه گذاران باید در تحلیل های خود این مساله را در نظر داشته باشند که منطق سرمایه‌گذاری در این بازار حداقل یک ساله است.

مدیرعامل سبدگردان سرمایه ایرانیان این اطمینان را داد که با توجه به ارزندگی بسیاری از سهم ها،  بازار سرمایه با تحلیل صحیح همچنان سود معقول و قابل قبولی نصیب سرمایه گذاران خواهد کرد .

منبع: سنا

کد خبر 423581

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =